Świetlik rurowy ze sztywną rurą światłonośną SRT

SR_ rurowy płaski ze sztywną rurą światłonośną i z doświetleniem

SR_ ze sztywną rurą światłonośną
SR_-L ze sztywną rurą i z doświetleniem naturalnym światłem strychu.

Zapewnia łatwiejsze korzystanie z pomieszczenia umieszczonego bezpośrednio pod miejsce montażu świetlika.

Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

  • konstrukcją części sufitowej pozwalającą na montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia,
  • zintegrowanym kołnierzem - szybszy montaż świetlika.

Świetlik rurowy SR_ składa się z: części dachowej, 3 elementów rury światłonośnej SRM 61cm, dwóch kolan SRK*, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego. Łączna długość wszystkich elementów rury światłonośnej złożonych w linii prostej wynosi 2,1m (SR_ 550 - 1.8m).

* Świetliki SR_ w rozmiarze 550 nie zawierają w zestawie kolanka SRK

SR_ rurowy płaski ze sztywną rurą światłonośną i z doświetleniem

 

Kup teraz on-line     Sklepy stacjonarne  

 

Charakterystyka

 

  • Sztywna rura światłonośna - Rura światłonośna wykonana jest z aluminium pokrytego powłoką super refleksyjną na bazie srebra charakteryzującą się wskaźnikiem odbijalności światła powyżej 98% (refleksyjność nowego lustra wynosi 90- 95%). Minimalne straty przesyłu światła pozwalają na stosowanie świetlików SR_ o długości nawet 12m. Podczas montażu nie ma potrzeby skracania elementów rury światłonośnej, ponieważ zbudowana jest na zasadzi teleskopu. Wystarczy jeden element wsunąć głębiej w drugi aby otrzymać odpowiednią długość.
  • Kolanko  – Dwa kolanka SRK zmieniające kąt rury światłonośnej w zakresie 0-45°. Dla SR_ i SR_-L 550 dostępne jako opcja.
  • Część dachowa -  składa się z ramy aluminiowej, w którą wklejana jest szyba hartowana o grubości 4mm. Do profilu ramy od wewnątrz montowany jest element umożliwiający zastosowanie rury światłonośnej. Wykonany on jest z blachy aluminiowej lub specjalnego szkła organicznego (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza-L). Część dachowa świetlika zintegrowana jest z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze szaro-brązowym RAL 7022, który idealnie komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych. 
  • Część sufitowa - składa się z tworzywowej ramy sufitowej i maskownicy w kolorze białym oraz rozpraszacza wykonanego z akrylu. Nowa konstrukcja umożliwia montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia.

 

Przekrój świetlika rurowego SR_:

SR_ rurowy płaski ze sztywną rurą światłonośną i z doświetleniem - FAKRO

Galeria

Instrukcje i wsparcie

 

 Instrukcja montażu: