Świetlik rurowy ze sztywną rurą światłonośną SRT

SF_ rurowy płaski z z elastyczną rurą światłonośną i doświetleniem

SF_ z elastyczną rurą światłonośną.
SF_-L z elastyczną rurą światłonośną i z doświetleniem naturalnym światłem strychu.

Zapewnia łatwiejsze korzystanie z pomieszczenia umieszczonego bezpośrednio pod miejsce montażu świetlika.


Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

  • konstrukcją części sufitowej pozwalającą na montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia,
  • zintegrowanym kołnierzem - szybszy montaż świetlika.

Świetlik składa się z: części dachowej, elastycznej rury światłonośnej o długości 2,1m, ramy sufitowej, rozpraszacza pryzmatycznego oraz zestawu montażowego.

SF_ rurowy płaski z z elastyczną rurą światłonośną i doświetleniem

 

  Kup teraz on-line     Sklepy stacjonarne  

 

Charakterystyka

 

  • Elastyczna rura światłonośna -  Wykonana jest z metalizowanego poliestru, dodatkowo wzmocniona metalowym drutem. Taka budowa pozwala na stworzenie mocnej konstrukcyjnie rury światłonośnej. Dzięki swojej giętkości jest idealnym rozwiązaniem do montażu na krótkich odcinkach w pomieszczeniach, gdzie znajdują się przeszkody konstrukcyjne, które należy ominąć. Maksymalna zalecana długość elastycznej rury światłonośnej to 4m dla średnicy 350mm i 6m dla średnicy 550mm.
  • Część dachowa - Składa się z ramy aluminiowej, w którą wklejana jest szyba hartowana o grubości 4mm. Do profilu ramy od wewnątrz montowany jest element umożliwiający zastosowanie rury światłonośnej. Wykonany on jest z blachy aluminiowej lub specjalnego szkła organicznego (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza-L). Część dachowa świetlika zintegrowana jest z kołnierzem uszczelniającym. Całość jest w kolorze szaro-brązowym RAL 7022, który idealnie komponuje się z typowymi kolorami pokryć dachowych.
  • Część sufitowa - Składa się z tworzywowej ramy sufitowej i maskownicy w kolorze białym oraz rozpraszacza wykonanego z akrylu. Nowa konstrukcja umożliwia montaż i obsługę lampki SLO od strony pomieszczenia.

 

Przekrój świetlika rurowego SF_:

 Świetliki z giętką rurą światłonośną SF_ płaski - FAKRO

Galeria

Instrukcje i wsparcie

 

 Instrukcja montażu: