Pytania i odpowiedzi - serwis


Okna dachowe dobierane są w zależności od:

  • powierzchni przeszklenia i rodzaju pomieszczenia
  • kąta nachylenia dachu
  • rozstawu krokwi

Pomocą w doborze wielkości i ilości okien jest nasz kalkulatorDobór okna dachowego

 


Zalecana wysokość montażu okien FAKRO to 120 cm od poziomu podłogi. Należy jednak pamiętać, że im wyżej od podłogi będzie zamontowane okno, tym lepsze doświetlenie pomieszczenia. Dlatego też okna FAKRO wyposażone są w klamkę u dołu, aby wygodnie obsługiwać okno.

W pomieszczeniach, gdzie panuje okresowo podwyższona wilgotność powietrza, takich jak kuchnia czy łazienka należy zastosować okno FTP-W. Posiada ono powłokę poliuretanową w kolorze białym, która zapewnia powyższoną odpornośc na wilgoć.

Niezbędnym elementem, zapewniającym połączenie okna z pokryciem dachowym jest kołnierz uszczelniający. Jest to precyzyjnie zaprojektowany system elementów, pozwalających na trwałe i szczelne połączenie okna z dachem.

Wszystkie akcesoria do okien dachowych wyprodukowane przez FAKRO (zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne), można montować już po wykończeniu poddasza i nie ma konieczności ich montażu wraz z oknem.

Informacje o typie i rozmiarze okna znajdują się na tabliczce znamionowej, która umieszczona jest w prawym górnym rogu skrzydła. Tabliczka ta umożliwia łatwą identyfikację produktu - nie tylko typ i rozmiar okna, ale także kod produkcji, który pozwala określić np. datę wyprodukowania okna.

Karta gwarancyjna dostępna jest w punktach sprzedaży i wydawana na żądanie klienta. Można ją też pobrać ze strony internetowej FAKRO.

Aby jak najdłużej cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem okien, należy co pewien czas poddawać je konserwacji.

  • co kilka lat należy przesmarować zawiasy smarem stałym,
  • ponowne malowanie okna należy wykonać lakierem akrylowym co 2-5 lat w zależności od warunków eksploatacji,
  • zaleca się usuwanie liści i zanieczyszczeń z kołnierza raz do roku, aby zapewnić prawidłowy spływ wody deszczowej.

Lakierowanie okien dachowych

Smarowanie zawiasów w oknach dachowych

Usuwanie liści z kołnierza