Porady dla schodów strychowych - FAKRO

FAQ


Przy doborze schodów strychowych istotne znaczenie ma  faktyczny rozmiar otworu w stropie oraz wysokość pomieszczenia. 
Schody strychowe oferowane są zawsze do określonej, maksymalnej wysokości pomieszczenia. Długość drabinki  dopasowujemy do wymaganej wysokości pomieszczenia poprzez jej docięcie, odkręcenie lub dokręcenie stopni zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją montażu. Minimalną oraz maksymalną dopuszczalną wysokość pomieszczenia dla danego modelu schodów znajdziemy w cenniku/katalogu produktu.
Warto również zwrócić uwagę na rozmiar otworu w stropie - musi być równy rozmiarowi handlowemu schodów. Rzeczywisty rozmiar schodów będzie pomniejszony o luz montażowy, wynoszący 2 cm na szerokości i 1,6 cm na długości. Np. schody LWK Plus 60x120 – zalecany rozmiar otworu w stropie to 60x120 ( zewnętrzny wymiar skrzynki schodów to 58 x 118,4).
 


Nie. Schody strychowe zgodnie z przeznaczeniem zapewniają dostęp do strychu lub podobnego, nie użytkowego pomieszczenia na wyższym poziomie – nie są przeznaczone do stosowania jako środek regularnej komunikacji wewnątrz budynku.

 


Tak możemy produkować schody w niestandardowych rozmiarach w modelu LWK Plus. Maksymalny rozmiar to: 86x140. 

 


Niestety nie ma takiej możliwości.

 


Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów ułatwiających monataż lub zwiększających komfort i bezpieczeństwo użytkowania schodów (jednak nie jest to konieczne). Dostarczone schody są kompletnie zmontowane.

 


Zestaw śrub i kątowników umożliwiających w łatwy i szybki sposób wypoziomowanie schodów w otworze stropowym celem ich dalszego montażu.

 


Mechanizm wspomaga składanie i rozkładanie drabinki, co szczególnie ułatwia obsługę schodów zamontowanych w wysokich pomieszczeniach. Schody mogą być obsługiwane w pełni za pomocą drążka.

 


175N-350N

Otwór powinien posiadać wymiary zgodne z rozmiarami handlowymi schodów (wymiar handlowy uwzględnia luz montażowy).

 


Schody strychowe musza być montowane w otworach stropowych zgodnie z załączona do produktu instrukcją montażu. W przypadku konieczności montażu w stropie podwieszanym należy wykonać specjalną konstrukcję pełniącą funkcję otworu stropowego, która będzie przenosić obciążenie z zamontowanych w niej schodów na strop właściwy. 
 

W celu estetycznego wykończenia wysokiego stropu należy zastosować dodatkowo nadstawkę LXN. Natomiast wejście na podłogę na strych, ułatwi nam zamontowanie dodatkowego stopnia LXT.

 

 


Drabinkę schodów można skrócić zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją montażu. Informacje o minimalnej wysokości pomieszczenia określonej dla danego modelu znajdziemy w katalogu/cenniku/instrukcji montażu.

 


Dla schodów nożycowych istnieje możliwość dokupienia i następnie dokręcania 1 lub 2 dodatkowych stopni. Max wysokość 320 lub 330 cm w zależności od modelu (przy dołożeniu 2 stopni).

 

 


Niestety nie ma takiej możliwości. 

 


Niestety nie ma możliwości wymiany drabinki.

 


Rekomendujemy lakierowanie klapy lakierami poliuretanowymi. Drabinkę schodów możemy malować dowolnym preparatem przeznaczonym do malowania powierzchni drewnianej. Do malowania klapy oraz drabinki należy używać farby przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, zgodnie z dołączonymi do preparatów instrukcjami.