Akcesoria do schodów strychowych segmentowych - FAKRO

Akcesoria do schodów segmentowych

Barierka LXB-P

Akcesoria do schodów segmentowychBarierka ochronna, wykonana z drewna sosnowego zabezpieczająca otwór w stropie od strony poddasza (strychu), ułatwiająca użytkowanie schodów. Konstrukcja barierki oraz system mocowania do podłoża za pomocą specjalnych metalowych uchwytów zwiększa jej sztywność poprawiając tym samym komfort użytkowania. Barierka jest kompatyblna ze wszystkimi rozmiarami schodów.

 

 

 

 

 

Listwy LXL

Listwy wykończeniowe służą do zamaskowania szczelin wokół schodów pozostałych po ich montażu w stropie. Wykonane są z drewna sosnowego w kolorze naturalnym (LXL-P) lub białym (LXL-W) albo z PVC (listwy LXL-PVC). Prosty i łatwy montaż pozwala na szybkie i estetyczne wykończenie zamontowanych schodów. W przypadku listew PVC połączenie ze skrzynką nie wymaga stosowania gwoździ. Listwy LXL-PVC występują w kolorze białym*.

listwy LXL

LXL

 

Akcesoria do schodów segmentowychLXL

 

Akcesoria do schodów segmentowych

 

LXL-PVC 

 

Akcesoria do schodów segmentowych

LXL-PVC 

* kolor listew może nieznacznie odbiegać od koloru narożników i klapy

 

Listwy LXA-W - dedykowane do schodów GREENSTEP

Listwy LXA-W wykonane z drewna sosnowego w kolorze białym. Oferowane w dwóch szerokościach: 4,6 oraz 6 cm. Szersze listwy stworzone z myślą o klientach, którzy decydują się na wymianę schodów i chcą w łatwy i szybki sposób zamaskować większą szczelinę bądź ubytki w stropie pozostałe po demontażu schodów. Listwy odpowiednio do rozmiaru mogą zasłonić szczelinę o szerokosci 2 cm (LXA-W 4,6 cm) lub 3,5 cm (LXA-W 6 cm).

 

Akcesoria do schodów segmentowych

 

Akcesoria do schodów segmentowych

 

 

  

 

 

 

 

 

LXL-INVISIBLE

Listwy LXL-Invisible pozwalają na dyskretny montaż i ukrycie schodów strychowych w stropie. Dzięki zastosowaniu listew skrzynka schodów pozostaje niewidoczna, nie ma potrzeby montowania listew wykończeniowych maskujących szczeliny, a klapa schodów zostaje ukryta w suficie. Zastosowanie systemu dyskretnego montażu pozwala na estetyczne i minimalistyczne wykończenie wnętrza. Montaż listew LXL-Invisible wraz ze schodami należy wykonać przed wykończeniem sufitu płytami g-k.

 


Akcesoria do schodów segmentowych       Akcesoria do schodów segmentowych                              Akcesoria do schodów segmentowych

 

Stopki LXS

Akcesoria do schodów segmentowych

Stopki w kolorze brązowym są montowane na ostatnim segmencie drabiny jako elementy wykończeniowe schodów. Nadają schodom estetyczny wygląd oraz dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu poprawiają stabilność drabiny. Odpowiednie właściwości materiału z którego zostały wykonane sprawiają, że nie rysują powierzchni podłogi. Dostępne dla schodów segmentowych z drewnianą drabinką (z wyjątkiem 4-segmentowych i schodów LDK).

 

Stopki LXS-W

Akcesoria do schodów segmentowych

Stopki w kolorze srebrnym kompatybilne z drewnianymi drabinkami schodów strychowych. Stanowią alternatywę dla modelu LXS, dając możliwość korekty długości dociętej drabinki. Ponadto stanowią ochronę policzków drabiny przed uszkodzeniami. Gumowa nakładka zapobiega rysowaniu podłogi i zwiększa komfort użytkowania.

Zalety stopek LXS-W:

 • poprawa stabilności drabiny
 • nadanie schodom estetycznego wyglądu
 • awaryjne rozwiązanie  dla klienta w przypadku zbyt dużego docięcia drabiny
 • ochrona policzków drabiny przed uszkodzeniami,
 • ochrona podłogi przed zarysowaniami dzięki zastosowaniu gumowej nakładki
 • możliwość korekty długości drabinki w przypadku np. zmiany grubości podłogi
  Możliwość wydłużenia drabiny o 86 mm*

*Maksymalne wydłużenie zależne jest od rozmiaru schodów i wysokości pomieszczenia.

 

Stopki LXS-M

Akcesoria do schodów segmentowych

Stopki w kolorze czarnym kompatybilne z metalowymi drabinkami schodów strychowych. Poprawiają stabilność drabiny a dzięki gumowej nakładce zapobiegają rysowaniu podłogi. Stanową awaryjne rozwiązanie np. w przypadku zbyt dużego docięcia drabiny lub zmiany grubości podłogi.

Zalety stopek LXS-M:

 • poprawa stabilności drabiny
 • nadanie schodom estetycznego wyglądu
 • awaryjne rozwiązanie  dla klienta w przypadku zbyt dużego docięcia drabiny
 • ochrona policzków drabiny przed uszkodzeniami,
 • ochrona podłogi przed zarysowaniami dzięki zastosowaniu gumowej nakładki
 • możliwość korekty długości drabinki w przypadku np. zmiany grubości podłogi
  Możliwość wydłużenia drabiny o 76mm*

*Maksymalne wydłużenie zależne jest od rozmiaru schodów i wysokości pomieszczenia. 

 

Mechanizm odciążający LXM

Akcesoria do schodów segmentowych

Mechanizm odciążający wspomaga składanie i rozkładanie drabiny zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo użytkowania - schody mogą być w pełni obsługiwane za pomocą drążka (otwieranie i zamykanie klapy, składanie i rozkładanie drabinki). Dostępny dla schodów: drewnianych 3-segmentowych (LXM 3), drewnianych 4-segmentowych (LXM 4) oraz schodów z metalową drabinką (LXM-M).
Montaż mechanizmu LXM możliwy jest po prawej lub lewej stronie drabinki. Montaż po przeciwnej stronie do poręczy LXH.

 

 

Poręcz LXH

poręcz LXH

Metalowa poręcz ułatwia wejście do góry po stopniach drabiny zwiększając tym samym
komfort i bezpieczeństwo użytkowania schodów. Poręcz LXH jest przykręcana do górnego
segmentu drabiny. 

 

Uchwyt strychowy LXH-A

uchwyt strychowy LXH-A

Uchwyt LXH-A poprawia komfort i bezpieczeństwo dostępu do pomieszczeń strychowych. Metalowy uchwyt, zamontowany do podłogi w pobliżu otworu stropowego, ułatwia przejście ze schodów do pomieszczenia strychowego. Do montażu po prawej jak i po lewej stronie otworu. 

 

Nadstawka LXN

nastawka LXN

Wykonana z drewna sosnowego nadstawka doskonale komponuje się ze skrzynka zamontowanych schodów strychowych, pozwalając tym samym estetycznie wykończyć otwór w stropie. Dodatkowo w przypadku stropów o grubości większej od 31 cm, dla schodów 4-ro segmentowych oraz nożycowych LST i LSZ nadstawka służy jako element przedłużający wysokość skrzynki umożliwiając montaż luku LXW.

 

Luk górny LXW

luk górny LXW

Luk górny zapobiega nawiewaniu oraz gromadzeniu się kurzu z poddasza na klapie i drabince zamkniętych schodów strychowych. Poprawia parametry izolacyjne i szczelność schodów na których został zamontowany. Luk górny składa się z ościeżnicy, z klapą o grubości 3,6 cm, okuć, uchwytów mocujących, siłownika gazowego oraz obrotowej klamki zamykającej. Dodatkowo ościeżnica wyposażona jest w uszczelkę obwodową. Wysokość skrzynki 20 cm. W celu zamknięcia luku od strony poddasza istnieje możliwość zamontowania dodatkowej klamki LXZ.

Uwaga: dostępny dla schodów LWS Plus, LWK, LWZ, LWL, LTK, LWT, LWF, LMS, LMK, LML, LMF, LST, LSZ. Dla schodów LWS i LWK 4-segmentowych oraz dla LST i LSZ należy zastosować nadstawkę LXN przed zamontowaniem luku LXW. Zamawiając luk górny należy podać model i rozmiar schodów, na których będzie montowany.

 

Klamka LXZ

klamka LXZ

Klamka LXZ umożliwia zamknięcie luki LXW od strony poddasza np. podczas wykonywania prac konserwacyjnych na strychu lub dachu.

 

Dodatkowy stopień LXT

dodatkowy stopień LXT

Dodatkowy stopień ułatwia wyjście na poddasze, zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo dostępu do pomieszczeń strychowych. Wykonany z drewna stopień LXT standardowo montowany jest pomiędzy ostatnim stopniem drabiny a podłogą na poddaszu. Polecany jest szczególnie w sytuacjach, gdy na schodach zamontowano luk górny lub osadzono je w grubym stropie.

 

Kątowniki montażowe LXK

kątowniki motażowe LXK

Kątowniki montażowe ułatwiają i usprawniają montaż schodów w suficie. Zamontowane w narożach skrzynki usztywniają jej konstrukcję gwarantując zachowanie równych długości przekątnych. Wkręcane w kątowniki szpilki zapewniają szybkie i dokładne wypoziomowanie schodów w stropie.

 

Zestaw montażowy LXK-D

Akcesoria do schodów segmentowych

Zestaw montażowy LXK-D ułatwia i usprawnia montaż schodów LML do stropu, na którym zamontowano już wyłaz DRL. Montaż w stropach o grubości min. 38cm, maks. 50cm.

 

Zestaw izolacyjny LXD

Zestaw izolacyjny LXD

Zestaw izolacyjny służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji termiczej szczeliny pomiędzy skrzynką zamontowanych schodów a otworem w stropie. Zastosowanie zestawu pozwala na uzyskanie tzw. „ciepłego montażu” istotnego szczególnie w budownictwie energooszczędnym. W skład zestawu wchodzi kołnierz paroszczelny, materiał termoizolacyjny w postaci bloków z wełny owczej oraz kołnierz paroprzepuszczalny.

 

Kup teraz on-line   Ceny i rozmiary   Sklepy stacjonarne  

 

Instrukcje i wsparcie