Szeroka oferta modeli schodów strychowych - FAKRO

Dobór schodów strychowych

Firma FAKRO posiada w swojej ofercie rożne modele schodów strychowych, które pozwalają zaspokoić indywidualne potrzeby klientów. Wszystkie modele schodów składanych FAKRO zapewniają wysoką szczelność i termoizolacyjność oraz spełniają normę EN 14975. Schody LWS Plus to podstawowy model schodów FAKRO. Większy komfort użytkowania gwarantują schody  LWK Plus, wyposażone w poręcz, stopki oraz klapę w kolorze białym. Aby skrócić do minimum czas potrzebny na zamontowanie w stropie schodów segmentowych z drewnianą drabinką należy zastosować schody LWZ Plus. Kolejnym produktem z grupy o podwyższonym  komforcie użytkowania są schody LWL Extra wyposażone w dodatkową poręcz na środkowym segmencie oraz mechanizm wspomagający składanie i rozkładanie drabiny.

  segmentowe z drewnianą drabinką     segmentowe z metalową drabinką     nożycowe  
  Segmentowe składane
z drewnianą drabinką
    Segmentowe składane
z metalową drabinką
    Nożycowe  

 

 

W grupie schodów do zastosowań specjalnych znajdują się schody supertermoizolacyjne LTK Energy skierowane do klientów, którym zależy na jak najniższym  współczynniku przenikania ciepła. Specjalnie dla budownictwa energooszczędnego stworzone zostały schody supertermoizolacyjne LWT posiadające trzy uszczelki, które zapewniają doskonałą szczelność, a dla domów pasywnych schody LWT w wersji Passive House z zestawem izolacyjnym.

Szeroka oferta modeli schodów strychowych - FAKRO

W przypadku braku dostatecznej ilości miejsca koniecznej do rozłożenia drabiny schodów składanych możemy zastosować schody wysuwane LDK, wyposażone podobnie jak schody LWK. Jeżeli nasze schody mają stanowić zaporę ogniową i zapobiegać przedostawaniu się ognia wówczas do wyboru mamy cztery modele schodów ognioodpornych: LWF60 z segmentową, drewnianą drabinką, LMF i LMF60 z segmentową, metalową drabinką lub schody nożycowe LSF.

Szeroka oferta modeli schodów strychowych - FAKRO

Do często użytkowanych miejsc doskonale nadają się schody LMS z metalową drabinką o zwiększonej wytrzymałości. Schody te występują również w wersji LMK  standardowo wyposażonej w poręcz i klapę w kolorze białym. Do szczególnie wysokich pomieszczeń przeznaczone są schody LMP, wyposażone w mechanizm usprawniający składanie i rozkładanie drabinki. Jeżeli zależy nam na maksymalnie uproszczonym i szybkim montażu jak również wysokim komforcie użytkowania wówczas nasze wymagania zostaną spełnione przez schody LML oraz wszystkie modele schodów nożycowych.

Schody nożycowe LST posiadają małe rozmiary skrzynki i przeznaczone są do miejsc, w których nie ma możliwości zastosowania schodów segmentowych. Zastosowanie specjalnego mechanizmu, pozwala otwierać je rozkładać i składać przy użyciu drążka, stąd też szczególnie polecane są do montażu w wysokich pomieszczeniach.

 

Jakich schodów strychowych potrzebujesz?

Szeroka oferta modeli schodów strychowych - FAKRO