Świebodzin, niewielkie miasteczko znane z inspirujących rozwiązań w sztuce i architekturze, zyskało nową wizytówkę. Jest nią rozbudowany budynek nadleśnictwa, który już teraz przyciąga uwagę mieszkańców i odwiedzających swoim designem i funkcjonalnością. Kluczową rolę odegrało drewno, materiał szczególnie bliski użytkownikom budynku.
Nieruchomość charakteryzuje się unikalną konstrukcją, w której otwarta strefa parkingowa została sprytnie umieszczona pod harmonijnie zaprojektowaną bryłą budynku. Ten element już wyróżnia ją na tle innych. Kwintesencją nieruchomości jest jednak zamontowana stolarka pionowa FAKRO. będąca efektem zaawansowanej technologii łączenia profili aluminiowych z naturalnym drewnem. Zewnętrzna aluminiowa okładzina zapewnia nie tylko skuteczną izolację drewnianego profilu od niekorzystnych czynników atmosferycznych, ale także gwarantuje odporność na ekstremalne warunki pogodowe. Od strony wnętrza, zastosowanie naturalnego drewna nie tylko podkreśla trwałość, ale także wprowadza ciepłą, przytulną atmosferę. Wpisuje się ponadto w klimat miejsca i w pełni oddaje charakter pracy leśników.

Rozbudowa budynku Nadleśnictwa była ukierunkowana na osiągnięcie wysokiej energooszczędności. Miało to szczególne znaczenie, ponieważ obiekt pełni ważną rolę administracyjną, jest przestrzenią pracy i miejscem spotkań. W zamontowanych oknach zastosowano specjalne pakiety szybowe które ograniczają przenikanie zimna, poprawiając jakość termoizolacyjną wnętrz.
Dla tego typu budynków ważną rolę odgrywa również akustyka. Okna pionowe FAKRO posiadają specjalną, podwójną dźwiękoizolacyjną folię, która ogranicza przenikanie hałasu do wnętrza. W rezultacie w pomieszczeniach panuje cisza sprzyjająca pracy i koncentracji, co jest kluczowe dla komfortu użytkowników.
W sali konferencyjnej postawiono na imponujące przeszklenia, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale również nadają jej nowego, ekskluzywnego wymiaru. Kluczowym elementem jest tutaj światło. Dzięki dużym powierzchniom okien, wnętrze zostaje wypełnione naturalnymi promieniami słońca, które subtelnie je rozświetlają i nadają mu blask.
Nowy budynek nadleśnictwa w Świebodzinie stał się nie tylko nowoczesnym zapleczem pracy dla leśników, ale również symbolem rozwoju i harmonii z naturą w regionie. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak połączenie aluminiowych profili z naturalnym drewnem oraz inteligentnym systemom przeszkleń, obiekt ten demonstruje, jak architektura może integrować się z otoczeniem, jednocześnie odpowiadając na potrzeby współczesnej administracji.
Obiekt: Nadleśnictwo
Miejsce: Świebodzin
Architekt: Projektowanie i Aranżacje „Projekt” – Bogumiła Wojciechowska Zielona Góra
Okna pionowe: Okna Pionowe – SOFT 78
Rodzaj drewna: SOSNA
Kolor drewna: LAZUROWA POWŁOKA W KOLORZE BROWN
Wariant zakończenia drewna: REGULAR
Kolor okładziny aluminiowej: AD-06-MAT (Winchester)
Zastosowane typy konstrukcji: stolarka nieotwierana z szybami laminowanymi
Copyright © 2024 FAKRO. All rights reserved.