Eklektyczna stylizacja na kalifornijskim wybrzeżu

Ciekawa bryła i wspaniała lokalizacja na wybrzeżu stanowiły wielki potencjał starego domu w kalifornijskim Bolinas. Dom jednak był w „opłakanym” stanie, a ogród wokół niego zaniedbany. Inwestorowi, który zamierzał dokonać renowacji tego miejsca, zależało na stworzeniu przestrzeni do wypoczynku przy użyciu naturalnych materiałów. Na najwyższej kondygnacji zastosował okna dachowe firmy FAKRO, które pozwoliły odkryć na nowo oszałamiający widok na ocean.

 

Eklektyczna stylizacja na kalifornijskim wybrzeżu

Kreatywność i oszczędność
Właściciele sami dobrali materiały do wykończenia domu, a ich celem było wykorzystanie jak największej ilości materiałów odzyskanych z budynku oraz pozyskanych z recyklingu. Stąd specyficzne, niejednolite deskowanie wewnętrznych ścian, oraz zasługujący na szczególną uwagę, akacjowy blat w osadzonej centralnie części kuchennej. Architekt Alethea Patton pomogła w dostosowaniu otwartej przestrzeni do potrzeb rodziny. Obok kuchni znajduje się przestronna jadalnia oraz równie obszerna część komunikacyjna, w której sufit pokryto patchworkiem - również z drewna pochodzącego z recyklingu. Budynek jest wysoki, dzięki czemu z górnej kondygnacji można cieszyć się rozległym, wspaniałym widokiem na Ocean Spokojny. Na wysokości drugiego piętra dobudowano balkon, a na nim umieszczono saunę. Elewacja została wykonana z opalanego drewna cedrowego dla zwiększenia trwałości i odporności na szkodniki.

 

Nowe możliwości
Wszystkie nowe materiały zastosowane w budynku zostały dobrane z myślą o efektywności energetycznej oraz trwałości. Bardzo ważnym elementem domu stały się, umieszczone od zachodniej strony, okna balkonowe FGH-V Galeria firmy FAKRO. Ich innowacyjna konstrukcja pozwala na przekształcenie zamkniętego dachu sypialni w balkon i otwarcie pomieszczenia na ocean. Po otwarciu okien domownicy zyskują dodatkową przestrzeń na poddaszu oraz możliwość odetchnięcia morskim powietrzem i rozkoszowania się widokiem.

 

Idealnie dopasowane
„Kiedy natrafiliśmy w Internecie na okna balkonowe FAKRO, wyglądało to zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. Jakby zostały stworzone właśnie dla tego domu. Trzeba było je sprowadzić z Polski i przetransportować przez całe Stany Zjednoczone, aż na Zachodnie Wybrzeże. Kiedy już dotarły, wiedzieliśmy, że warto było na nie czekać. Jakość jest niesamowita i widać, że będą służyły długie lata” – komentuje właściciel budynku. Okna balkonowe Galeria to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne, ale również wyjątkowo estetyczne. Podczas zamykania okna, barierki chowają się pod oblachowaniem i nie są widoczne ponad połacią dachu, dzięki czemu nie zakłócają jego estetyki oraz są zabezpieczone przed uszkodzeniami i zabrudzeniem. 

Obecnie, dostępny do wynajęcia oryginalny budynek cieszy się dużą popularnością. Turyści spędzający czas w okolicach San Francisco, chętnie rekomendują pobyt w nim, zachwalając niesamowity widok na ocean. 

Informacje o produkcie