Udostępnij

Tour de Pologne w Nowym Sączu
2015-08-06

Wspaniała ucieczka i polskie zwycięstwo w Nowym Sączu – tak w skrócie można by podsumować czwarty etap 72. Tour de Pologne. Dla mieszkańców Nowego Sącza radość podwójna. Możliwość uczestnictwa w tak prestiżowej, pełnej emocji imprezie i wspaniałe zwycięstwo polskiego kolarza Macieja Bodnara. 

Tour de Pologne w Nowym Sączu

Czwarty etap 72. Tour de Pologne z Jaworzna do Nowego Sącza o długości 220 kilometrów miał trzech bohaterów, którzy zrobili to, o czym marzy wielu kolarskich kibiców – zagrali na nosie peletonowi i uciekając niemal od samego startu dojechali do mety, wzbudzając tym samym szał radości wśród tysięcy ludzi na finiszu w Nowym Sączu. Na ostatniej prostej z uciekającej grupki zafiniszował Bodnar, który w wielkim stylu wygrał etap. Drugie miejsce zajął Zieliński, a trzecie Smukulis.

Jednym z partnerów czwartego etapu Tour de Pologne jest firma FAKRO. To właśnie w Nowym Sączu, mieści się główna siedziba czołowego producenta okien dachowych i schodów strychowych na świecie. Firma FAKRO od lat angażuje się i wspiera wszelkie inicjatywy, które służą rozwojowi i promocji Polski. Tour de Pologne to niezwykle prestiżowa impreza, promująca nie tylko sportową rywalizację, ale i nasz kraj. Podobne wartości przyświecają firmie FAKRO, która skutecznie promuje swoje produkty i Polskę na arenie międzynarodowej – wyjaśnia Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

Dzisiaj odbędzie się piąty, najdłuższy etap 72. Tour de Pologne z Nowego Sącza do Zakopanego. Kolarze przejadą 223 kilometry.