Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Standardowe okna dachowe na wymianę

Okna dachowe już od wielu lat są chętnie montowane w dachach na całym świecie. Przez ten czas część z nich zdążyło się zużyć i zestarzeć. Utraciły też swoje właściwości zarówno użytkowe jak i estetyczne. Należy również pamiętać o ciągłym rozwoju technologicznym, prowadzącym do konstruowania i produkowania co raz to nowszych, zaawansowanych technologicznie okien z nowoczesnymi rozwiązaniami i o coraz lepszych parametrach. Z biegiem lat zmieniły się także (zaostrzyły się) przepisy prawne określające minimalne wymagania dla okien dachowych montowanych w budynkach, a także zwiększyła się świadomość społeczna w zakresie ekologii. Dlatego też, firma FAKRO wprowadziła do swojej oferty okna, które umożliwiają zastąpienie starych, zniszczonych okien przez nowoczesne okna, spełniające obecne regulacje prawne dotyczące energooszczędności.

Dodatkowo wymieniając okna można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, która obowiązuje od 1 stycznia 2019 roku. To oznacza, że udokumentowane wydatki poniesione na termomodernizację domu i uwzględnione w wykazie materiałów i usług objętych ulgą możemy odliczyć od podstawy opodatkowania w zeznaniu za ten rok. Można też skorzystać z rządowego programu Czyste powietrze i uzyskać dotację lub preferencyjną pożyczkę na wymianę okien wraz z montażem.

Pobierz ulotkę Znajdź dekarza

 

Okna dachowe FAKRO tworzywowowo-aluminiowe stają się coraz bardziej popularne. Stosowane są już nie tylko w łazienkach czy kuchniach, czyli w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, ale coraz śmielej „wkraczają na salony”, czyli do sypialni i pokoi dla dzieci usytuowanych na poddaszu.

Firma FAKRO wprowadza do oferty nowe, zmodyfikowane okna aluminiowo-tworzywowe. Charakterystyczną cechą nowych okien dachowych wykonanych z PVC osłoniętych profilami aluminiowymi jest zmiana umiejscowienia rowka szpaltowego w profilu ościeżnicy. Sam kształt profilu został także zmieniony. Dzięki wprowadzonym zmianom nowe okna PVC to:

 • uniwersalne rozwiązanie - jeden rodzaj aluminiowo-tworzywowych okien dachowych, przeznaczony jest zarówno na rynek pierwotny jak również na rynek wymiany „zużytych” już okien dachowych. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych okien i specjalnych systemów podczas wymiany starych okien dachowych,
 • możliwość wymiany - nowe okna aluminiowo-tworzywowe dostosowane do starszych serii okien dachowych innych producentów. Daje to możliwość wymiany okien połaciowych na okna dachowe FAKRO, bez naruszania szpalet. Takie rozwiązanie umożliwia pozostawienie istniejących już szpalet dookoła okna ograniczając w ten sposób koszty wymiany, czas oraz nieporządek powstający podczas wymiany okna,
 • dopasowane do pozostałej oferty - zarówno wszystkie kołnierze uszczelniające jaki i wszystkie standardowe akcesoria wewnętrzne FAKRO montowane do skrzydła są kompatybilne i można je stosować. Wyjątek stanowi szpaleta, moskitiera nakładka ościeżnicy i kołnierz paroszczelny XDS, które będą w wersjach dopasowanych do nowych okien aluminiowo-tworzywowych.

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

 

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Okna wykonane są z wielokomorowych profili PVC, które wewnątrz wzmocnione są rdzeniami stalowymi, co zapobiega ich odkształcaniu. Okno jest trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne. Jest również łatwe w utrzymaniu w czystości, a konserwacja ograniczona jest do niezbędnego minimum.

Profile ościeżnicy wypełnione są dodatkowo materiałem termoizlolacyjnym przez co okna charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw=1,3W/m2K ze standardowym pakietem szybowym U3. Wyposażając okno w pakiet trzyszybowy U5 okno osiąga współczynnik Uw=1,0W/m2K, a montując je z kołnierzem uszczelniającym w wersji Thermo, otrzymamy współczynnik Uw =0,9W/m2K. Stosując superenergooszczędne okna zyskujemy oszczędność energii cieplnej i mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

 

 

Wymieniając „wysłużone” okna dachowe na nowe, aluminiowotworzywowe okna FAKRO zyskujemy:

 • lepszą energooszczędność - wymiana okien to zdecydowana poprawa parametrów termoizolacyjnych. Stare, często nieefektywne energetycznie okna dachowe, zastępowane są współczesnymi oknami o bardzo dobrych parametrach. Zastosowana w oknach dachowych FAKRO technologia thermoPro dodatkowo zwiększa ich termoizolacyjność. Przekłada się to na zdecydowaną oszczędność energii cieplnej i niższe rachunki za ogrzewanie.
 • wysoką estetykę okien - okna PVC odmienią wnętrze nadając mu nowego charakteru w porównaniu ze starymi, „zużytymi” oknami dachowymi,
 • trwałość - odporne na wilgoć i czynniki atmosferyczne profile PVC gwarantują długoletnie użytkowanie i minimalne zaangażowanie w konserwację,
 • zdrowy klimat na poddaszu - okna PTP-V wyposażone są w wydajny nawiewnik V35, który dostarcza świeże powietrze do pomieszczenia przy szczelnie zamkniętym oknie,
 • bezpieczeństwo - okna posiadają podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe poprzez zastosowanie systemu topSafe.

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

 

Tworzywo z którego wykonane są ramy okien, nie pochłania wilgoci i charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Okna te doskonale spełniają swoje funkcje we wszystkich wnętrzach na poddaszu, również w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności (łazienki, kuchnie). 30% profili skrzydła i ościeżnicy pochodzi z materiału przetworzonego, pochodzącego z recyklingu. Co więcej wszystkie profile PCV mogą zostać poddane ponownemu przetworzeniu przyczyniając się do zdecydowanego ograniczenia wpływu na środowisko naturalne. Profile PVC wyprodukowane są na bazie ekologicznego stabilizatora wapniowo-cynkowego i dostępne są w kolorze:

 • białym (RAL 9010),
 • okleiny złoty dąb (GO),
 • okleiny sosna (PI).

Naroża profili okien w okleinie wykonane są w technologii V-PERFECT czego efektem jest niezwykła trwałość i wyjątkowa estetyka połączenia.

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

Okna dachowe na wymianę - FAKRO

 

Okna dachowe na wymianę - FAKRO