Odmień swoje poddasze - wymiana okien dachowych - FAKRO

Wymiana okien dachowych - poradnik

Okna dachowe już od wielu lat są chętnie montowane w dachach na całym świecie. Spełniają swoje funkcje przez długi czas, dostarczając naturalne światło i świeże powietrze na poddasze. Nadchodzi jednak pora aby wysłużone okna dachowe wymienić na nowe.

 

 
 

 

Wymiana okien dachowych

Zapraszamy do pobrania naszego poradnika dotyczącego wymiany okien dachowych. 
Poradnik

 

Dlaczego wymieniamy okna dachowe?

  1. Nie spełniają obecnych wymogów termoizolacyjnych. Współczesne okna dachowe podążają za szybko zmieniającymi się przepisami budowlanymi i spełniają wymagające warunki w zakresie energooszczędności. Na przestrzeni kilkunastu lat wymogi parametrów termoizolacyjnych okien dachowych kilkukrotnie się poprawiały. Obecnie produkowane okna do poddaszy zdecydowanie przewyższają pod względem termoizolacyjności okna sprzed dwóch dekad.
  2. Były nieprawidłowo eksploatowane. Na trwałość okien dachowych wpływa również prawidłowa ich eksploatacja i panujący mikroklimat na poddaszu. Sprawnie działająca wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna umożliwiają usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia, co przekłada się na minimalizowanie ewentualnej kondensacji na oknach dachowych. W pomieszczeniach o niesprawnej wentylacji może panować podwyższony poziom wilgoci, która ma negatywny wpływ na okna dachowe.
  3. Zużyły się podczas użytkowania. Okna zamontowane w połaci dachowej narażone są na ekstremalne warunki atmosferyczne, począwszy od letnich upałów poprzez intensywne ulewy, grad aż po zalegający śnieg. Ich trwałość zaprojektowana jest na kilkadziesiąt lat (20-30 lat) i jak wszystkie produkty, również okna dachowe zużywają się w trakcie eksploatacji. Mają przestarzałą konstrukcję.
  4. Technologia produkcji okien dachowych zmieniła się na przestrzeni czasu. Sam produkt jakim jest okno dachowe i zastosowane w nim rozwiązania znacznie różnią się od okien wytwarzanych kilkadziesiąt lat temu. Parametry i rozwiązania techniczne obecnie stosowane są na zdecydowanie wyższym poziomie oraz zwiększają trwałość, energooszczędność i bezpieczeństwo okien dachowych.   

 

Dowiedz się więcej