Udostępnij

Program Czyste Powietrze a wymiana stolarki

Tylko kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych wpłynie na zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery.

Z dotacji na termomodernizację budynków jednorodzinnych można skorzystać już od września 2018 r. w ramach rządowego Programu Czyste Powietrze. Dotacja, oprócz wymiany źródła ciepła, obejmuje również zakup i montaż okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych oraz demontaż starych elementów stolarki. Firma FAKRO od początku mocno wspiera inicjatywę edukacji społeczeństwa, jak ważne jest środowisko i walka o czyste powietrze, którym oddychamy. Stąd też nasze zaangażowanie w akcje, programy i konkursy wspierające propagowanie kompleksowej modernizacji. Takim przykładem jest nasz czynny udział w edukacyjnym programie społecznym "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ". Inicjatorem akcji jest Związek Polskie Okna i Drzwi, a patronat honorowy objął nad nim Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NFOŚiGW przekazał najnowsze statystyki dotyczące dofinansowania z programu "Czyste Powietrze" na wymianę stolarki otworowej. Według danych największą popularnością cieszył się do tej pory zakup, wraz z dotacją, nowych, energooszczędnych okien (pionowych i dachowych). Wzrosło również znacznie zainteresowanie wymianą drzwi.

Najnowsze dane pokazują, że na wymianę stolarki okiennej lub drzwiowej zostało złożonych 70 236 wniosków o dofinansowanie, z których 53 497 rozpatrzono pozytywnie. Suma powierzchni stolarki okiennej wnioskowanej do wymiany wyniosła 1 395 794 m2 (ok. 15% więcej niż jesienią ubiegłego roku), a suma powierzchni stolarki drzwiowej osiągnęła wynik: 427 744 m2 (ok. 30% więcej w porównaniu do poprzedniego okresu).

Firma FAKRO jako partner akcji "WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ" zaprasza na webinarium o programie "Czyste Powietrze" z udziałem eksperta NFOŚiGW na temat zasad wypełniania wniosków. Dzięki tej wiedzy będziecie Państwo mogli służyć swoim klientom profesjonalnym doradztwem w zakresie zakupu nowoczesnej stolarki otworowej wraz z dofinansowaniem.

Spotkanie online odbędzie się 28 kwietnia br. o godz. 12:00.

Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=Bcrba9kC9Y8

Serdecznie zapraszamy!

Program Czyste Powietrze a wymiana stolarki