Udostępnij

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości – Paweł Dziekoński podczas podsumowania projektu Dziennika Gazety Prawnej

Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości – Paweł Dziekoński podczas podsumowania projektu Dziennika Gazety Prawnej

 

Podczas XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu w strefie Dziennika Gazety Prawnej po raz kolejny odbyło się specjalne kolegium redakcyjne. To XI edycja projektu „Nie ma Przyszłości bez Przedsiębiorczości”. Celem projektu było stworzenie przestrzeni do dialogu między przedsiębiorcami a społeczeństwem. Dziennik Gazeta Prawna stał się pośrednikiem tych dyskusji.

 

Spektrum zaproponowanych tematów było szerokie – od wyzwań związanych z wojną w Ukrainie, przez problemy dotyczące legislacji i regulacji poszczególnych sektorów państwa po kwestie powiązane z nowymi technologiami, innowacyjnością czy wchodzeniem „pokolenia Z” na rynek pracy.

 

Uroczystą galę wypełniły rozmowy, wystąpienia i panele dyskusyjne, w jednym z nich: Człowiek, Biznes i Państwo – jakich strategii potrzebujemy w Polsce i regionie aby się rozwijać? zagościł Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO. W dyskusji również wzięli udział:

  • Roman Jamiołkowski, dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych w BAT na Polskę i kraje bałtyckie
  • Maciej Max Latos, dyrektor finansowy Roche Polska
  • Joanna Romańczuk, dyrektor zarządzająca rynkiem CEE, TMF Group

 

Rozmowę moderował Krzysztof Berenda, dyrektor warszawskiej redakcji RMF FM.

 

Podczas panelu Paweł Dziekoński zwrócił między innymi uwagę na zwiększającą się wymianę handlową między krajami unijnymi. Zaakcentował tym samym, że strefa UE pozostaje naszym głównym partnerem handlowym i warto dostrzec dynamikę rozwoju gospodarczego i inflacji.

 

Wszystkie autorskie teksty przedsiębiorców pojawiły się w specjalnym wydaniu DGP, 25 października 2023 r. Felieton „Polski potencjał gospodarczy” autorstwa Pawła Dziekońskiego w załączeniu.

 

Felieton "Polski potencjał gospodarczy"