Udostępnij

FAKRO wspiera Dawców Krwi

W sobotę, 19 czerwca 2021 roku odbyła się Sądecka Gala Krwiodawców. Wydarzenie było uhonorowaniem 25-lecia działalności stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP i miało miejsce w Krynicy Zdrój w przestrzeni Pijalni Głównej.  W trakcie Gali wręczone zostały Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie oraz Krzyże Małopolski dla lokalnych Klubów Honorowych Krwiodawców. Swoje wystąpienie miał pan Andrzej Lis ze Starego Sącza, który łącznie oddał 98 litrów krwi. To najwięcej do tej pory na całym świecie i wkrótce jego wyczyn zostanie udokumentowany wpisem w Księdze Rekordów Guinnessa.

Firma FAKRO została zaproszona do wzięcia udziału w Gali ze względu na wsparcie przekazane stowarzyszeniu Honorowych Krwiodawców. Jakiś czas temu do firmy dotarła informacja, że laptop, na którym pracuje organizacja zepsuł się. Ponieważ klub funkcjonuje na zasadzie wolontariatu, nie ma możliwości sfinansowania zakupu nowego sprzętu z własnych środków. Firma FAKRO już wcześniej angażowała się w akcje zbiórki krwi, więc decyzja o przekazaniu pomocy naturalnie wpisała się w poczucie społecznej odpowiedzialności. FAKRO przekazało stowarzyszeniu voucher na komputer o wartości 2,500 złotych. Podarunek został wręczony
w trakcie Gali przez reprezentanta firmy, pana Tomasza Cisonia.

W ten sposób firma FAKRO chce podziękować tym wszystkim, którzy oddają własną krew, aby ratować życie innych. Zwłaszcza w tym ciężkim dla nas wszystkich, a dla Służby Zdrowia w szczególności, czasie pandemii, takie poświęcenie zasługuje na wyróżnienie.

 

Materiały do pobrania