Nasze działania - FAKRO

Nasze działania

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Pomysłodawcą i organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika IZOLACJE a firma FAKRO jest jednym z jej partnerów. Działania powadzone w ramach akcji mają uświadomić właścicielom domów jednorodzinnych, jakie korzyści niesie ze sobą dobrze przeprowadzona termomodernizacja.

Na potrzeby akcji uruchomiono stronę www.termomodernizacja.org, która promuje idee ocieplania domów w procesie walki ze smogiem. Można się z niej dowiedzieć, jak należy przeprowadzić termomodernizację budynku. Treści skierowane są do mieszkańców i użytkowników domów jednorodzinnych, które wymagają modernizacji polegającej na ociepleniu ścian.

Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej akcji:

 termomodernizacja.org

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

 

 Montaż okien przy termomodernizacji domu  Okna a termomodernizacja domu  Cechy nowoczesnych okien

 

Współpraca z Muratorem - akcja Czyste powietrze z Muratorem - trzecia edycja 2021

Za nami kolejna, trzecia już edycja konkursu "Czyste powietrze z Muratorem", którego celem jest uświadamianie, jakie korzyści można osiągnąć dzięki ociepleniu domu i wymianie nieefektywnych urządzeń grzewczych. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: ocieplenie poddasza, wymiana stolarki, okna dachowe, pompa ciepła. Firma FAKRO była sponsorem nagrody w kategorii OKNA DACHOWE. Zwycięzcą został pan Daniel z malowniczego Nowego Wiśnicza, u którego ekipa FAKRO zamontowała sześć energooszczędnych trzyszybowych okien dachowych. Okna zainstalowane zostały w dwóch zespoleniach, jedno solo, a jedno doświetli przyszłą łazienkę. Do szczelnego i ciepłego połączenia okien z połacią dachu zastosowano kołnierze w wersji Thermo oraz zestawy izolacyjne XDP. Wszystkie okna zostały również wyposażone w skutecznie chroniące przed nagrzewaniem markizy AMZ.

Serdecznie gratulujemy!

 

 Reportaż z realizacji


Współpraca z Muratorem - akcja Czyste powietrze z Muratorem - trzecia edycja 2021

 

Nagroda w konkursie Czyste powietrze z Muratorem. Ciepły montaż okien dachowych FAKRO

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który pokazuje w jaki sposób prawidłowo zamontować okno dachowe, na co zwrócić uwagę podczas montażu, a także co zrobić, aby cieszyć się pełnym komfortem mieszkania na poddaszu. Przy montażu zostały zastosowane systemowe rozwiązania FAKRO, dzięki którym okna dachowe zostały szczelnie i „ciepło” połączone z dachem i będą służyły przez długie lata.

Współpraca z Muratorem - akcja Czyste powietrze z Muratorem - druga edycja - 2020

Dzięki programowi „Czyste Powietrze” przeprowadzenie termomodernizacji domu jednorodzinnego stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego też kolejny rok wspieramy akcję Muratora „Czyste powietrze z Muratorem”, której celem jest uświadamianie, jakie korzyści można osiągnąć dzięki ociepleniu domu i wymianie nieefektywnych urządzeń grzewczych, a przede wszystkim, jak przeprowadzić skuteczną termomodernizację z wykorzystaniem dotacji, pożyczek i ulgi podatkowej. Również po raz drugi zostaliśmy sponsorem w konkursie zorganizowanym przez wydawnictwo Muratora w kategorii Ocieplenie poddasza.

Tegoroczną edycję konkursu "Czyste powietrze z Muratorem" w kategorii ocieplenie poddasza i montaż okien dachowych wygrali Państwo Żaneta i Ryszard, właściciele domu w Kącku (woj. mazowieckie). Prace związane z realizacją nagrody ufundowanej przez firmę FAKRO można obejrzeć w relacjach zdjęciowej oraz filmowej.

Serdecznie gratulujemy!

 Relacja zdjęciowa

Współpraca z Muratorem - akcja Czyste powietrze z Muratorem - druga edycja - 2020

Relacja filmowa z montażu okien dachowych

Współpraca z Muratorem - akcja Czyste powietrze z Muratorem - pierwsza edycja - 2019

Jesteśmy partnerem akcji Muratora Czyste powietrze z Muratorem, której celem jest uświadamianie, jakie korzyści można osiągnąć dzięki ociepleniu domu i wymianie nieefektywnych urządzeń grzewczych, a przede wszystkim, jak przeprowadzić skuteczną termomodernizację z wykorzystaniem dotacji, preferencyjnych pożyczek i ulgi podatkowej. W ramach tej akcji ogłoszony został konkurs, w którym czytelnicy mogli wygrać termomodernizację domu. Firma FAKRO była sponsorem nagrody w kategorii Ocieplenie poddasza z zamontowaniem bądź wymianą okien dachowych.

Konkurs w tej kategorii wygrał dom pana Rafała z woj. Lubelskiego. Już niedługo zaprezentujemy zdjęcia z realizacji.

 Podsumowanie akcji  Reportaż z realizacji

Współpraca z Muratorem - akcja Czyste powietrze z Muratorem - pierwsza edycja - 2019