Udostępnij

Z FAKRO widoki na lepsze dni

Warto pomagać. Dlatego też firma FAKRO przekazała 4 okna dachowe na budowę domu dla Państwa Gruców. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest nowosądecka Fundacja Renovo, które zaktywizowała lokalne firmy do czynnego włączenia się w dzieło wspólnego pomagania potrzebującym.

W ramach akcji wybudowano i wyposażono dom pięcioosobowej rodziny Państwa Gruców z Berestu. Sytuacja rodziny diametralnie zmieniła się w 2014 roku, wtedy rażony piorunem ojciec rodziny, zmarł. W pomaganie zaangażowali się liczni darczyńcy, 30 firm z Nowego Sącza – w tym firma FAKRO. Zorganizowano także akcje charytatywne „Bieg po dom” oraz „Górskie spotkanie na szklaku”.

Rodzina potrzebowała wszystkiego – domu i wyposażenia. Stary dom był w bardzo złym stanie. Ta pomoc była niezbędna, ponieważ rodzina nie miała środków finansowych na wybudowanie nowego domu. Okna dachowe marki FAKRO były dopełnieniem misji – komentuje Łukasz Koczenasz, prezes Fundacji Renovo.

FAKRO dbając o rozwój regionu wspiera lokalne organizacja oraz inicjatywy prospołeczne. Chętnie angażuje się w działania pomocowe, udzielając darowizny, głównie w postaci okien dachowych. Często są one przekazywane na rzecz organizacji pożytku publicznego, szkół, instytucji kościelnych.

 

fot. Archiwum Fundacji Renovo