Udostępnij

Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

 

FAKRO nawiązało współpracę z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Porozumienie obejmuje współpracę w zakresie podnoszenia i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych. Podczas oficjalnego spotkania dokument podpisali Ryszard Florek, Prezes FAKRO oraz Tadeusz Szewczyk, Prezes Izby.

 

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą  rzemieślników i przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Jednym z jej głównych zadań jest przeprowadzanie egzaminów kwalifikacyjnych na tytuły czeladnika i mistrza w zawodzie. Izba jest członkiem Związku Rzemiosła Polskiego.

 

Dobre relacje ze stowarzyszeniami branżowymi to jeden z elementów budujących markę FAKRO:  Jako praktycy zauważamy dużą potrzebę wspierania kształcenia zawodowego. Rynek potrzebuje wyspecjalizowanych, młodych fachowców, m.in. monterów stolarki. Przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy musi łączyć się z praktyczną nauką zawodu – komentuje Paweł Kołbon - Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

 

W spotkaniu uczestniczyli także Beata Rzepiela – Dyrektor Biura Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Bogumiła Kołbon - Główny Specjalista ds. Kwalifikacji Zawodowych oraz  Paweł Kołbon - Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

 

Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 10 października br. w siedzibie FAKRO w Nowym Sączu.