Udostępnij

WSB-NLU i FAKRO razem w stronę cyfrowej transformacji

Zarządzanie procesami, bazy danych, zarządzanie projektami, wdrażanie narzędzi informatycznych to tylko niektóre z zagadnień realizowanych w ramach studiów podyplomowych, które wraz z nowym semestrem akademickim rozpoczęli pracownicy firmy FAKRO.


Dla FAKRO, najlepszego pracodawcy w branży budowlanej według rankingu WPROST, doskonalenie umiejętności zawodowych pracowników jest priorytetem. Rozwój to jedna z kluczowych wartości, jakimi kieruje się firma w swojej działalności. Dlatego, na początku roku 2022 został utworzony specjalny kierunek studiów dedykowany pracownikom FAKRO pod nazwą „Informatyka w biznesie” w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University.


Powstanie tego kierunku poprzedzał szereg rozmów i konsultacji. Naszym celem było opracowanie programu, który pozwoli na rozwój praktycznych umiejętności przydatnych podczas transformacji cyfrowej Grupy FAKRO. Studenci pogłębią swoją wiedzę z technologii oraz narzędzi informatycznych wspomagających prowadzenie działalności biznesowej. Zapoznają się
z istotnymi aspektami funkcjonowania informatyki w przedsiębiorstwie np. z zagadnieniami dotyczącymi zaawansowanych systemów informacyjnych, zarządzania procesami czy projektami - mówi Halina Podgórny, dyrektor ds. personalnych.


Wyposażenie zespołu w niezbędne kompetencje to ważny etap w przeprowadzeniu transformacji cyfrowej- dodaje Krzysztof Krzysztoń - Członek Zarządu ds. Logistyki i IT - mamy nadzieję, że ten krok będzie kolejnym kamieniem milowym wzmacniającym kulturę ciągłej zmiany, w której zautomatyzujemy procesy i wprowadzimy kolejne optymalizacje.  Osoby, które rozpoczęły studia nie są związane z branżą IT. Z całej puli zgłoszeń wybraliśmy 24 pracowników, którzy reprezentują różne działy np. produkcja, logistyka, marketing, administracja. Dzięki temu w każdym z obszarów firmy będą działać osoby pełniące rolę liderów transformacji cyfrowej.


Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu (WSB-NLU) to jedna z pierwszych niepublicznych uczelni w Polsce, aktualnie studiuje tam ponad 6 000 osób. Zajmuje czołowe miejsca w rankingach najczęściej wybieranych szkół wyższych i jako jedyna posiada Centrum Badań i Programowania - specjalną jednostkę realizująca od wielu lat najbardziej ambitne projekty informatyczne, zarówno na potrzeby uczelni, jak i na zlecenie firm z kraju i zagranicy.  Wyróżnikiem WSB-NLU jest również kadra dydaktyczna złożona w większości z pracowników firm i instytucji z wielu branż, dzięki czemu możliwe jest położenie maksymalnego nacisku na praktyczne aspekty kształcenia. Studia realizowane w ramach porozumienia z FAKRO w roku akademickim 2021/2022 to pierwsza edycja tego typu projektu, która spotkała się z dużym zainteresowaniem pracowników. Także już dziś wszystko wskazuje na to, że będą kolejne edycje.