Udostępnij

Włącz myślenie z FAKRO

26.04 br. w WSB - NLU w Nowym Sączu odbyła się gala podsumowująca V edycję projektu „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”. Po raz kolejny w projekt zaangażowała się firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych.

Firma FAKRO od lat angażuje się w projekty związane z edukacją ekonomiczną młodzieży. Założona przez Ryszarda Florka, prezesa FAKRO, Fundacja Pomyśl o Przyszłości jest pomysłodawcą i realizatorem licznych projektów mających na celu zainteresować Polaków gospodarką. Pracujemy nad budową przekonania, że razem możemy więcej. W interesie nas wszystkich jest żeby Polacy byli nie tylko mieszkańcami kraju, ale aktywnie uczestniczyli w życiu gospodarczym wspólnoty ekonomicznej jaką jest państwo – tłumaczy Bożena Damasiewicz, prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Podobne cele przyświecają realizowanemu z inicjatywy Urzędu Miasta Nowy Sącz projektowi „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”. Popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży to główne założenia projektu.

W ramach projektu młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego uczestniczyła w wykładach z wiedzy ekonomicznej oraz warsztatach z przedsiębiorcami. Takie spotkania miały miejsce także w firmie FAKRO. Podczas wizyty uczniowie poznali ofertę firmy FAKRO, zwiedzili zakład i wysłuchali wykładu nt. działalności Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Przyjazd do siedziby firmy, to także dobra okazja, żeby zobaczyć FAKRO w roli przyszłego pracodawcy.

Podczas gali wyłoniono i nagrodzono laureatów konkursu pn. „Pomysł kluczem do sukcesu - II”. Gościem honorowym spotkania był Łukasz Wiśniowski, reprezentujący Polski Związek Piłki Nożnej, który podzielił się z młodzieżą ciekawą opowieścią o własnej ścieżce kariery zawodowej.