Udostępnij

Studenci Akademii Nauk Stosowanych odwiedzili FAKRO

Studenci Akademii Nauk Stosowanych odwiedzili FAKRO

 

Do siedziby FAKRO w Nowym Sączu zawitali studenci z sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych. Wizyta miała na celu zapoznać młodzież z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu jakim jest FAKRO. Młodzi ludzie zwiedzili siedzibę firmy, zobaczyli jak wygląda infrastruktura magazynowa i produkcyjna oraz zobaczyli pracę najnowocześniejszych linii technologicznych.

Grupa prawie 60 studentów wraz z opiekunami wzięła udział w wykładach poprowadzonych przez specjalistów z ramienia FAKRO. Dowiedzieli się jak wygląda zarządzanie firmą i produkcja z troską o środowisko naturalne. Poznali zalety pracy w FAKRO oraz ogólne informacje dotyczące współczesnego rynku pracy. Jeden z paneli został poświęcony tematom gospodarczym, świadomości konsumenckiej oraz kapitałowi społecznemu, tematom ważnym i poruszanym przez Fundację Pomyśl o Przyszłości.

Po tej dawce wiedzy studenci zostali zaproszeni do zwiedzania siedziby firmy. Mogli zobaczyć jak wygląda codzienna praca w FAKRO, nowoczesne systemy składowania i zarządzania magazynami,  zaawansowane technologicznie linie produkcyjne oraz park maszyn.

Wizyty studyjne w firmach są bardzo potrzebne. Stanowią uzupełnienie wiedzy przekazywanej w szkołach i na uczelniach. Dzięki nim studenci mogą poznać praktyczną stronę zarządzania przedsiębiorstwem, nawet tak zaawansowanym technologicznie jak FAKRO komentuje Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

 

Wizyta studentów z ANS z Wydziału Nauk Ekonomicznych w siedzibie FAKRO odbyła się 11 stycznia 2024 roku.