Udostępnij

Trwają targi 4 Design Days w Katowicach

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się czwarta edycja targów 4 Design Days, czyli największego w tej części Europy wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Podczas targów odbywają się liczne panele dyskusyjne, na których poruszane są tematy związane ze światowymi trendami w architekturze i designie.

Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, a także jedna z najbardziej innowacyjnych polskich firm jest partnerem wydarzenia i serdecznie zaprasza na swoje stoisko nr 74. Podczas trwającego wydarzenia jest na nim prezentowana kompleksowa oferta produktów FAKRO, w tym drewniano-aluminiowe okna pionowe, drzwi wejściowe oraz brama garażowa z serii INNOVIEW LINE.

Szczególny punkt w trakcie targów stanowi cykl spotkań i debat, których tematyką jest m.in. zrównoważona architektura. 24 stycznia dyskutowano m.in. o idei ekologicznego miasta i zeroenergetycznych budynkach oraz o małej architekturze, której chcą mieszkańcy. Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, starszy specjalista ds. współpracy z architektami FAKRO wraz z architektami i innymi producentami wzięła udział w debacie o projektach polskich architektów, które przykuwają uwagę światowych ekspertów. Pośród poruszanych tematów podczas panelu „Dom idealny” rozmawiano także o recepcie na niezwykły dom i otwartości Polski na śmiałe projekty.

Trendy i tendencje w architekturze mieszkaniowej zmieniły się przez ostatnie lata, podobnie jak architektura i rozwiązania technologiczne. Zmienia się także świadomość Polaków, którzy chcą mieszkać ekologiczniej i inwestują w inteligentne domy. Firma FAKRO wpisuje się w te tendencje ze swoją ofertą – komentuje panel Małgorzata Respekta-Paszkiewicz.

Targi 4 Design Days potrwają do 27 stycznia. 24-25 stycznia to dni przeznaczone dla profesjonalistów z branży rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Natomiast dni 26-27 stycznia to dni otwarte dla zwiedzających.