Udostępnij

Kolejna Statuetka TOP Builder dla firmy FAKRO
2014-01-30

Dwa innowacyjne produkty FAKRO Okno typu F do dachów płaskich oraz Markiza VMZ Solar do okien pionowych otrzymały nagrodę TopBuilder 2014, przyznawaną przez redakcję branżowego miesięcznika Builder.

To niezwykle cenione w branży budowlanej wyróżnienie przyznawane jest najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym.

- Otrzymane wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem tego, że FAKRO należy do ścisłej czołówki innowacyjnych firm, których kierunek dalszego rozwoju wyznacza dziś pojęcie ekologicznego, energooszczędnego oraz inteligentnego domu - mówi Dyrektor marketingu FAKRO Polska Janusz Komurkiewicz. - Ponieważ posiadamy pełną ofertę produktów związanych z oknami dachowymi, jesteśmy także wiceliderem światowego rynku schodów strychowych, chcemy inwestować też w inne produkty związane z branżą budowlaną, takie jak nagrodzona Markiza VMZ Solar do okien pionowych To wyjątkowy, ekologiczny produkt umożliwiający ochronę wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem. W lecie ograniczają potrzebę używania klimatyzacji, natomiast zimą stanowią dodatkową ochronę przed utratą ciepła.

Kolejna Statuetka TOP Builder dla firmy FAKRO Kolejna Statuetka TOP Builder dla firmy FAKRO

Markizy, sterowane automatycznie, za pomocą pilota lub ręcznie, zapewniają napływ naturalnego światła oraz poprawiają warunki pracy (likwidują zjawisko refleksów, szczególnie przy pracy z komputerem).

Drugi z nagrodzonych produktów, okno typu F, przeznaczone jest do montażu na dachu płaskim. Ma innowacyjny pakiet szybowy, który charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami energooszczędnymi i nowoczesnym wyglądem. Wykonane w dowolnym rozmiarze (w zakresie od 60x60 do 120x220 cm) pozwala na wymianę istniejących naświetli, często o niestandardowych wymiarach, które nie spełniają obecnych wymagań termoizolacyjnych. Okno jest dostępne w trzech wersjach: DEF – otwierane elektrycznie, DMF – ręcznie za pomocą drążka i DXF – nieotwierane. W wersji elektrycznej okno DEF posiada detektor deszczu, który automatycznie uruchamia funkcję zamykania otwartego skrzydła w czasie pojawienia się opadów. Jego konstrukcja umożliwia montaż akcesoriów przeciwsłonecznych.

Nagrodzone produkty FAKRO opiniowała Kapituła Konkursu pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza, w skład której wchodzi redakcja miesięcznika Builder i Rada Programowa pisma. Uroczystość wręczenia nagród wraz z podsumowaniem konkursu odbędzie się 11 marca 2014 roku podczas targów BUDMA w Poznaniu.