Udostępnij

Technik automatyk w sądeckim Elektryku objęty patronatem FAKRO

Firma FAKRO, czołowy producent okien dachowych i schodów strychowych, po raz kolejny zaangażowała się w kształcenie zawodowe młodzieży. Tym razem swoim patronatem objęła klasę  „technik automatyk” w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Początkiem października sądecki Elektryk podpisał umowę z jednym z największych pracodawców w regionie – firmą FAKRO. Współpraca daje wymierne korzyści obu stronom. Szkoła pozyskała kolejne produkty firmy do pracowni automatyki budynkowej, uczniowie odbywać będą ciekawe zajęcia z języka niemieckiego, bazując na niemieckojęzycznych instrukcjach montażu, serwisu oraz programowania urządzeń FAKRO – komentuje Walenty Szarek, dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

W ramach współpracy FAKRO wyposażyło pracownię w komplet materiałów informacyjnych, instrukcji oraz przede wszystkim w ekspozycje okna i dodatków w systemie Z-Wave. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie będą mogli wykorzystywać zaawansowane technologicznie nowinki, które idą z duchem czasu i pokazują rozwój branży.

Nawiązana współpraca wynika z chęci szerzenia wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technologicznych dotyczących automatyki w produktach naszej firmy – uzupełnia Paweł Kołbon, kierownik działu szkoleń produktowych FAKRO.

Przewidziana jest także praktyka zawodowa w firmie. W ramach patronatu przedstawiciele firmy FAKRO uczestniczyć będą czynnie w życiu klasy „automatyków” poprzez udział w ogólnoszkolnych czy klasowych uroczystościach, organizowanych olimpiadach technicznych, konkursach oraz innych ważnych dla klasy i szkoły wydarzeniach.

Z inicjatywy FAKRO w kilku szkołach zawodowych, m.in. w Białymstoku, Elblągu, Poznaniu czy Bobowej koło Nowego Sącza zostały utworzone klasy dekarskie. Ponadto we współpracy ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi firma przyczyniła się do utworzenia nowego zawodu – montera stolarki budowlanej. Chcąc budować długofalowe relacje ze środowiskiem akademickim rozpoczęła także realizację programu ambasadorskiego „Ambasador Marki FAKRO”.