Udostępnij

Targi NEC w Birmingham
2014-04-15

 

Targi NEC w Birmingham to jedno z największych wydarzeń branży budowlanej w Wielkiej Brytanii związanych z budową, renowacją i przebudową domu.

 

W czasie tegorocznej imprezy obywającej się w dniach 27.03-30.03 targi odwiedziło ok 32000 osób tj ponad 15% więcej niż w czasie poprzedniej edycji. W targach wystawiło się ponad 500 firm zajmujących się produkcją, dystrybucją, popularyzacją materiałów i urządzeń używanych w budownictwie.
Szczególny nacisk położono na ekologię, energooszczędność budynków oraz powiązane z nią pozyskiwanie czystej energii odnawialnej. Nie zabrakło przykładów domów wykonanych na bazie konstrukcji szkieletowej, z pokryciem słomianym czy też konstrukcji całkowicie drewnianych, proponowanych jako adaptacje budynków gospodarczych na budynki mieszkalne.

W trakcie targów organizatorzy zadbali o popularyzację wiedzy związanej z budową domu krok po kroku: od pozwoleń, szukanie wykonawcy, wybór odpowiednich materiałów budowlanych. Wiedzę tę przekazywali fachowcy z branży budowlanej poprzez interaktywne seminaria i konferencje. W ramach sesji informacyjnej, również przedstawiciel firmy Fakro GB Kevin Dixon wystąpił z prezentacją energooszczędnych produktów Fakro.

Na powierzchni 90m2 firma FAKRO zaprezentowała swe najnowsze produkty. Zwiedzającym najbardziej podobały się okna balkonowe, okna dachowe - FTT U8 Thermo  najcieplesze  na rynku z pojedynczym pakietem szybowym  o współczynniku przenikania Uw=0,58 m2/K oraz okno do dachów płaskich DEF. FAKRO jest jedym z wiodących dostawców schodów strychowych na rynku angielskim, dlatego też na stoisku nie mogło zabraknąć oferty schodów do poddaszy a wśród nich schodów super-termoizolacyjnych LWT. W ciągu trzech dni targowych stoisko FAKRO odwiedziło łącznie ponad 1500 osób.