Udostępnij

Stawiamy na polskie produkty

W dniach 17-18 listopada br. Rzeszów stał się centrum biznesowo-gospodarczym Polski. To właśnie w stolicy Podkarpacia odbywa się Kongres 590 pod hasłem „Uwalniamy polski potencjał”.

Nazwa kongresu pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, który oznacza, że dany produkt jest wytwarzany lub dystrybuowany przez polskie firmy. Celem Kongresu jest promocja kodu 590 wśród konsumentów krajowych i zagranicznych.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć współzałożyciela i prezesa firmy FAKRO, Ryszarda Florka, który od lat walczy o równe szanse konkurowania dla polskich firm w Unii Europejskiej i promocję polskich produktów. FAKRO zajmuje dzisiaj pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych i jest najszybciej rozwijającą się firmą w branży.

Ryszard Florek jest uczestnikiem czterech paneli poświęconych m.in. problemom nieuczciwej konkurencji, racjonalizmowi gospodarczemu w Polsce i za granicą. Prezes FAKRO bardzo mocno angażuje się w działania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. W trosce o polską wspólnotę ekonomiczną w 2010 roku powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która stawia sobie za cel zainteresowanie Polaków gospodarką oraz budowanie kapitału społecznego. Naszym największym kapitałem są konsumenci. To my, wydając pieniądze, decydujemy o tym jaki kraj będzie się rozwijał. Wybierając polskie produkty powiększamy średnią wynagrodzeń w Polsce– tłumaczy Ryszard Florek.

Takie inicjatywy jak Kongres 590 są Polsce bardzo potrzebne. Zmiana świadomości obywateli jest konieczna do tego, aby Polska mogła na równi konkurować z krajami, w których istnieje wysoki poziom kapitału społecznego. To długotrwałe przedsięwzięcie, nad którym musimy wspólnie pracować. Podobne działania podejmuje zespół Fundacji Pomyśl o Przyszłości. – dodaje Bożena Damasiewicz, prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Drugiego dnia Kongresu ma zostać ogłoszona Konstytucja dla Biznesu, na którą liczą przedsiębiorcy. Czekam na wystąpienie wicepremiera Morawieckiego. Mam nadzieję, że nowe regulacje stwarzają szanse na to, że przedsiębiorca nie będzie już intruzem dla urzędników, ale będzie partnerem, którego inicjatywę należy wspierać, aby nasza gospodarka mogła się szybciej rozwijać. – komentuje Ryszard Florek.

Kongres zgromadził przedstawicieli świata polityki i biznesu, którzy przez dwa dni dyskutują na tematy związane z rozwojem polskiej gospodarki i ekspansją polskiego biznesu na rynki zagraniczne.