Udostępnij

Sądecki „Elektryk” na sankach

Uczniowie drugich klas mechatronicznych z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu skorzystali z zimowych atrakcji zorganizowanych przez firmę FAKRO.

Wycieczka na ślizgostradę z Kotylniczego Wierchu w miejscowości Muszyna-Złockie (pasmo Jaworzyna) odbyła się 15 marca br. Uczniowie spędzili czas zjeżdżając na sankach wzdłuż specjalnie wyprofilowanej, prawie dwukilometrowej trasy.

Niespodzianka ufundowana przez firmę FAKRO była okazją do pokazania młodzieży alternatywnych form spędzania wolnego czasu, jak również promocji naszego regionu – komentuje Magdalena Bochniarz, wicedyrektor ds. dydaktycznych Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Zjazd na sankach został zwieńczony ogniskiem i poczęstunkiem.

Sądecki „Elektryk” od lat współpracuje z firmą FAKRO na wielu płaszczyznach. Poczynając od wyposażenia pracowni w ekspozycje okien, materiały informacyjne, instrukcje, dodatki w systemie Z-Wave, poprzez organizowanie praktycznych zajęć z użyciem zaawansowanych technologii z branży, kończąc na wizytach klas maturalnych w zakładzie pracy.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z najlepszym technikum w Polsce – dodaje Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych FAKRO. Szkoła zajęła 1 miejscew prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy.

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych, podobnie jak firma FAKRO jest wizytówką naszego regionu. Najnowszym efektem współpracy jest oferta rekrutacyjna ZSE-M. W roku szkolnym 2017/2018 klasa pierwsza kierunku „technik automatyk” została objęta patronatem firmy FAKRO – uzupełnia Magdalena Bochniarz.