Udostępnij

Wakacyjna praca lub praktyki w FAKRO?

Studenci z Instytutu Technicznego Państwowej Wyższe Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odwiedzili firmę FAKRO. Podczas zwiedzania dowiedzieli się wiele na temat warunków pracy i praktyk w siedzibie światowego wicelidera w produkcji okien dachowych. Studenci poznali firmę „od kuchni”, zwiedzili zakład produkcyjny, uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami.

W wizycie studyjnej uczestniczyło ponad 50 osób, reprezentujących dwa kierunki studiów drugiego stopnia: zarządzanie i inżynierię produkcji oraz mechatronikę. Podczas wizyty odbył się panel HR-owy „FAKRO – miejsce dla Ciebie” oraz spotkanie z Łukaszem Szewczykiem – specjalistą ds. Lean Manufacturing, który jako absolwent sądeckiego PWSZ, opowiedział o swojej codziennej pracy oraz przybliżył system produkcji FAKRO.

Firma FAKRO posiada bogatą i zróżnicowaną ofertę pracy. Ofertą szczególnie atrakcyjną dla studentów są wakacyjne praktyki i staże.

Bardzo cenię sobie wizyty w miejscowych firmach, nawet bardziej, niż odwiedzanie firm zlokalizowanych daleko, w dużych miastach. Dzięki takim spotkaniom studenci dowiadują się, że na miejscu też mogą się rozwijać i coś osiągnąć – komentuje Mateusz Stelmach, student mechatroniki PWSZ.

Ponadto pracownicy mają możliwość zakupienia biletów na mecze Sandecji czy Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej. Chętni korzystają z wejściówek na basen, dofinansowań do wczasów i podręczników dla dzieci. Podnoszą swoje kwalifikacje poprzez możliwość uczestniczenia w dofinansowanych szkoleniach. Z zaangażowaniem uczą się języków – angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego – podczas bezpłatnych kursów odbywających się w siedzibie firmy.

Byłam w FAKRO pierwszy raz i bardzo się z tego cieszę. Dotychczas kojarzyłam firmę z zewnętrznej reklamy, ale nigdy nie miałam możliwości zobaczenia jak działa od wewnątrz. Po studiach chciałabym pracować w Nowym Sączu – uzupełnia Sonia Jargut, studentka zarządzania i inżynierii produkcji w PWSZ.

Studenci sądeckich uczelni często podejmują pracę w Nowym Sączu. W FAKRO także pracują absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Zauważam, że młodzi ludzie chcą pozostawać w regionie, z którego się wywodzą. Nawet w FAKRO poznaje swoich byłych studentów, którzy obecnie pracują na różnorodnych stanowiskach – pointuje Anna Kochanek, wykładowca Instytutu Technicznego PWSZ.