Udostępnij

Piotr Broniszewski Sportowcem Dekady Małopolski

Ogłoszono wyniki konkursu „Sportowiec Dekady Małopolski”. Zdobywcą 1 miejsca w kategorii Sportowiec Dekady Mężczyźni w powiecie nowosądeckim został pan Piotr Broniszewski. Serdecznie gratulujemy!

Laureat na co dzień pracuje w sądeckiej firmie FAKRO. „Jesteśmy dumni mając w gronie swoich współpracowników osoby tak zaangażowane w swój rozwój poprzez działalność sportową – to bardzo w stylu FAKRO!” – mówi Bożena Damasiewicz, Dyrektor Biura Zarządu.

Tegoroczna nagroda to nie pierwszy taki sukces i dowód aktywności pana Piotra. Zwyciężył już w plebiscycie na Sportowca Roku 2018 w powiecie nowosądeckim. Zdobył też I miejsce w kategorii FAKRO podczas I Sądeckiego Biegu Niepodległości oraz II miejsce w VI Ryterskim Biegu Niepodległości.

Pan Piotr, który jest pracownikiem wydziału Montażu Świetlików i Wyłazów, wykazuje dużo większą aktywność niż wymagają tego podstawowe obowiązki zawodowe. Na przykład jest Laureatem drugiej edycji Programu Ambasador Marki FAKRO. Program ma na celu wyróżnianie wartościowych i etycznych postaw pracowników opartych o zasady kultury osobistej, szacunku, współpracy i zaangażowania w wykonywane obowiązki. Pan Broniszewski został zgłoszony do drugiej edycji Programu przez innych pracowników jako osoba zaangażowana, lubiąca wyzwania i przede wszystkim odpowiedzialna. Chętnie uczestniczy w wydarzeniach sportowych organizowanych przez firmę pomagając budować siłę i potencjał kooperacyjny FAKROwskiego zespołu .

Zaczynając swoją przygodę z bieganiem ,nie miałem pojęcia jak to może odmienić moje spojrzenie na świat. Zmieniłem swoje życie - można powiedzieć - o 180 stopni. Bieganie to surowa lekcja rozsądku i pokonywania własnej słabości. Niezależnie czy jesteś amatorem, a może walczysz o olimpijskie złoto - nie można zapominać, że nic tak nie uczy pokory jak Sport. Bieganie jest dla mnie nieustanną pracą na nad sobą, swoim charakterem i słabościami. "Tyle w życiu masz ile dasz " - w bieganiu widać to najlepiej. Nie ma drogi na skróty. Bieganie nieustannie mi o tym przypomina. Bieg poprawia wydolność tlenową i jest doskonałym sposobem na to, by poprawić stan serca i naczyń krwionośnych. Ponadto spala kalorie i sprawia, że stajemy się silniejsi. – tak mówi sam Laureat i nas to zachęca do biegu!