Udostępnij
Pracownicy FAKRO na warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi - FAKRO

Pracownicy FAKRO na warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

15 października przypada Europejski dzień Walki z Rakiem Piersi. W tym dniu w nowosądeckiej siedzibie FAKRO odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki raka piersi. Zwieńczyły one cykl warsztatów w ramach kampanii edukacyjnej „Piękna, bo świadoma” zrealizowanej przez FAKRO.

Warsztaty w centrali firmy zostały poprzedzone zajęciami w spółkach zamiejscowych. 3 października odbyły się w Stolarcie w Dobrej, dzień później w Sandrewie w Rudniku nad Sanem, a 7 października w FAKRO WDF w Mielcu.

Firma FAKRO od lat propaguje zdrowy i aktywny styl życia. Wspieramy wszelkie inicjatywy, które kojarzą się z budowaniem świadomości, pomaganiem – po prostu dobrem. Pamiętajmy, że będąc świadomymi możemy działać, możemy żyć – komentuje Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział prawie 250 osób. Podczas warsztatów uczestnicy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni dowiedzieli się m.in. jak dbać o zdrowie, jak się badać, co robić kiedy dowiemy się, ze zachorowaliśmy na raka, jak zapobiegać chorobie. Warsztaty poprowadziła Krystyna Kronenberger, która nie tylko jest współwłaścicielem firmy FAKRO, ale także prezesem Nowosądeckiego Stowarzyszenie Amazonek oraz Bożena Kiemystowicz, prezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA.

Z wielką przyjemnością i wzruszeniem obserwowałam zasłuchane twarze uczestniczek i uczestników. Miałam poczucie, że to co robię jest ważne. Warsztaty były nie tylko wyrazem zaangażowania firmy w budowanie prozdrowotnej świadomości pracowników, ale przede wszystkim okazją do budowania wspólnoty i wzajemnego otwarcia na siebie – komentuje Krystyna Kronenberger, współwłaściciel FAKRO.

Każdy z uczestników otrzymał poradnik profilaktyczny, którego partnerem wydania została firma FAKRO. Poradniki zostały także przekazane na rzecz stowarzyszeń, z pełnym przekonaniem, że za pośrednictwem działań podejmowanych przez „Amazonki” i „Europę Donnę” trafią one w powołane ręce – podsumowuje Joanna Rumin, specjalista ds. PR, koordynator kampanii.

18 października br. od godz. 14.00 do 16.00 w Domu Seniora przy ul. Jagiellońskiej 8 w ramach akcji „Profilaktyka raka piersi w wieku dojrzałym” wszyscy chętni mogą odwiedzić stoisko dietetyczne, onkologiczne, diabetologiczne i zapisać się na bezpłatną mammografię. Organizatorem akcji są: Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA. Partnerem wydarzenia jest firma FAKRO.