Udostępnij

Odszedł ojciec sądeckiej przedsiębiorczości

Z wielkim bólem żegnamy Kazimierza Pazgana – ikonę sądeckiej przedsiębiorczości. Odeszła wielka osobistość, wspaniały człowiek który zmienił oblicze Nowego Sącza, czyniąc z naszego miasta pioniera polskiej przedsiębiorczości.

Kazimierz Pazgan, stanowił dla mnie i innych wywodzących się z Nowego Sącza przedsiębiorców, zawodową inspirację. Jego firma Konspol, wytwarzająca wyroby z mięsa kurczaków, znana jest na całym świecie. Stworzył wiele miejsc pracy. Jako pierwszy na Sądecczyźnie zaczął inwestować na szeroką skalę, dynamicznie rozszerzając zasięg działania firmy Konspol o kolejne rynki. Czerpiąc z tak dobrego wzoru, zarówno mi jak i innym sądeckim firmom łatwiej było podejmować odważne decyzje. Tym samym Kazimierz Pazgan zmienił oblicze Nowego Sącza, stając się ojcem sądeckiej przedsiębiorczości.

Kazimierz nie poprzestał jedynie na rozwijaniu własnej firmy. Jest także współtwórcą Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Angażował się w rozwiązywanie problemów gospodarczych naszego kraju przez wiele lat pełniąc funkcję Prezesa zarówno Sądeckiej jak i Krajowej Izby Gospodarczej. W 1992 roku był członkiem Polskiej Rady Biznesu, aktywnie uczestniczył w pracach Krajowej Rady Przedsiębiorczości powołanej przez Wicepremiera Piechocińskiego w roku 2013. Wspierał działania Fundacji Pomyśl o Przyszłości zachęcając Polaków do budowania kapitału społecznego.

Odszedł wielki człowiek, serdeczny przyjaciel i czołowy przedsiębiorca. Będzie nam go bardzo brakować. W imieniu pracowników i Zarządu FAKRO dziękuję za wkład w budowanie lepszego jutra, w budowanie lepszej Polski.

 

                        Ryszard Florek

                        Prezes FAKRO