Udostępnij

Młodzieżowy Wieczór Filmowy sukcesem młodych Sądeczan!

Młodzieżowy Wieczór Filmowy sukcesem młodych Sądeczan!

 

W piątek 8 września 2023 wyjątkowo klimatyczne wydarzenie „PleNear” zgromadziło setkę uczestników przy Restauracji „88”. Na leżakach zasiedli młodzi kinomaniacy oraz wielbiciele dyskusji uczęszczający do sądeckich szkół i uczelni.

 

Na wolnostojącym ekranie został wyświetlony film „Maiden”(2018). Poruszał tematy buntu, młodości, przygody raz kobiecej siły. Jego kontekst stworzył pole do aktywnej dyskusji przewodzonej przez zaproszonego filmoznawcę, Karola Szafrańca. Osoby zafascynowane kinem miały okazję podzielić się swoimi poglądami oraz wyrazić siebie.

 

Dla docenienia najbardziej zaangażowanych w dyskusję uczestników, zostały przewidziane nagrody od sponsorów i partnerów wydarzenia, takie jak: bilety do kina, gadżety firmowe oraz książki tematyczne.

 

Ta inicjatywa, nie byłaby jednak możliwa bez określonego wsparcia. Aspekt, który połączył Młodzieżowy Wieczór Filmowy „PleNEAR” oraz firmę FAKRO, to jedna wizja. Tworzenie przestrzeni do dyspozycji młodych ambitnych osób.

 

Okazana hojność, dała możliwość zorganizowania wydarzenia, na wyjątkowo zadowalającym poziomie, jaki był widoczny podczas finału. Poziom uzyskany w ten sposób, pozwolił zrealizować wersje wydarzenia, która przed podjętą współpracą, była tylko kartką papieru na tylnej stronie licealnego zeszytu – komentują organizatorzy.

 

Wkład finansowy pozwolił zapewnić:

  • krytyka filmowego, który przeprowadził profesjonalną dyskusję z młodzieżą,
  • zniżkę dla uczestników wydarzenia w Restauracji „88”,
  • upominki dla aktywnych dyskutantów,
  • sztandarowe leżaki z logiem firmowym.

 

Warto wspomnieć, że na początku wydarzenia, zaraz po przekazaniu  paru słów do publiczności, został wyświetlony spot reklamowy Firmy FAKRO oraz drugi przedpremierowy materiał promujący hasło „Siła Pasji”.

 

 

 

 

Sądecka młodzież jest przykładem, jak „Siła Pasji” motywuje do działania i rozwoju. Młodzieżowy Wieczór Filmowy „PleNEAR” to nie tylko wartościowa inicjatywa, zrzeszająca młodych, ale także przestrzeń do wyrażania swoich poglądów i dobrej dyskusji. To miejsce do wykazania się swoją wiedzą lub wdrożenia się w społeczność kinomaniaków. Z niecierpliwością można wypatrywać kolejnej edycji, która przez organizatorów została zapowiedziana w terminie maj/czerwiec przyszłego roku kalendarzowego.