Udostępnij

Młodzi Liderzy odwiedzili FAKRO

4 września br. nowosądecką siedzibę firmy FAKRO odwiedzili uczestnicy XII Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu. Forum jest programem partnerskim Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

W firmie FAKRO zagościło dwudziestu młodych przedstawicieli z ośmiu państw europejskich. Podczas wizyty w siedzibie światowego lidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych nie tylko zwiedzili firmę, ale także zapoznali się z jej historią oraz innowacyjnymi rozwiązaniami.

Celem Forum jest spotkanie i dyskusja nad ważnymi z perspektywy młodego pokolenia zagadnieniami z obszaru ekonomii, stosunków międzynarodowych i polityki. Wizyta w siedzibie FAKRO była dopełnieniem programu.

Dla młodych ludzi z całego świata zobaczenie „od kuchni” jak funkcjonują globalne firmy to bardzo inspirujące i rozwijające doświadczenie. Takie spotkanie pomaga nam także promować wśród młodych Europejczyków - uczestników projektu "Startup Europa" - obraz Polski innowacyjnej i przedsiębiorczej – komentuje Olga Czapla z Biura Organizacyjnego Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w Nowym Sączu.