Udostępnij

Mistrzowie dekarstwa na stoku

Południowy region Polski to niezwykle malownicza okolica. Właśnie tam, FAKRO zorganizowało Konferencję dla Dekarzy oraz I-szą Olimpiadę Dekarską w sportach zimowych. Do Muszyny przybyli przedstawiciele środowiska dekarskiego prawie z całej Polski, niemal ze wszystkich terenowych oddziałów Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Podczas Konferencji firma z Nowego Sącza przedstawiła nową ofertę sprzedaży pakietowej pod hasłem superTrio. Konferencja połączona ze zwiedzaniem firmy to ważna część edukacyjna i merytoryczna zjazdu, a samo spotkanie to niewątpliwie okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji całego środowiska dekarskiego. Konferencja stanowiła forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze środowiskiem dekarskim.

Drugą ważną częścią tego spotkania była I-sza Zimowa Olimpiada Dekarska. Na stokach w Krynicy odbyły się zawody sportowe w zjeździe na nartach, a na specjalnym torze w Muszynie odbył się zjazd saneczkowy. W zimowej scenerii uczestnicy stanęli do sportowej rywalizacji, a „w powietrzu” mieszały się ambicja z dobrą zabawą.

Piękna, słoneczna pogoda nie tylko ogrzewała sporą rzeszę uczestników ale także podgrzała emocje na stoku. Zawodnicy ambitnie ścigali się na nartach i na sankach, a wieczorem wśród zebranych uczestników ogłoszono nazwiska zwycięzców oraz rozdano pamiątkowe puchary i medale. Na podium stanęli:

- w zawodach narciarskich:

1. Adam Wieteska – Łódź

2. Beniamin Nejczyk – Łódź

3. Dariusz Budkowski  - Lublin

-  wśród saneczkarzy:

1. Tomasz Palczewski – Lublin

2. Adam Wieteska – Łódź

3. Sebastian Wieteska – Łódź

- najlepszymi drużynami okazały się:

1. Łódzki oddział PSD

2. Lubelski odział PSD

3. Pomorski oddział PSD  

Wszystkim medalistom gratulujemy sukcesu. Dziękujemy za wielkie zaangażowanie i prawdziwą sportową rywalizację oraz wieczorną, integracyjną zabawę.

Zawsze gdy przyjeżdżam do FAKRO, widzę jak firma dynamicznie się rozwija. Nowe hale, linie produkcyjne czy laboratoria odzwierciedlają jej ciągły rozwój. Natomiast rywalizacja w jeździe na nartach czy na sankach to doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu oraz aktywny wypoczynek. Zimowa sceneria dodatkowo wzmaga pozytywne emocje – mówi Cezary Langner, Prezes Śląskiego oddziału PSD.  

Udział w zawodach to nie jedyne atrakcje związane z pobytem w górskich kurortach. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w innych sportach zimowych. Sporym powodzeniem cieszyła się jazda na skki trikke. Ta nowa dyscyplina sportowa zdobywa coraz więcej zwolenników, a sam przejazd dostarczał wielu emocji.

Nie mogło również zabraknąć jazdy na quadach czy skuterach śnieżnych. Dla fanów saneczkarstwa cały czas dostępny był również unikatowy w skali całej Europy tor saneczkowy, na którym można było potrenować lub po prostu pocieszyć się jazdą.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć przedstawicieli prasy branżowej oraz środowiska dekarskiego praktycznie z całej Polski. W trakcie Konferencji  poruszane były ważne sprawy dotyczące branży budowlanej, a Olimpiada Zimowa to świetna możliwość rywalizacji i zabawy - podsumowuje Sławomir Gawlik, dyrektor ds. marketingu Grupy FAKRO.