Udostępnij

Rozpoczynamy „Letnie Praktyki w FAKRO”

W minionym tygodniu siedzibę światowego wicelidera w produkcji okien dachowych i schodów strychowych odwiedzili kandydaci do kolejnej edycji „Letnich Praktyk w FAKRO”.

Do siedziby FAKRO zostało zaproszonych 16 osób, które wcześniej przesłały swoją aplikację na praktykę lub staż. Wśród kandydatów znaleźli się uczestnicy Inżynierskich Tarów Pracy, które w marcu odbyły się w Krakowie. Nie zabrakło studentów AGH, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, czy sądeckiego PWSZ- tu.

W tym roku postanowiliśmy rozpocząć letnie praktyki zupełnie nową formułą. Niezwykle interesujące zarówno dla kandydatów jak i naszych pracowników okazały się tzw. spotkania stolikowe. Każdy student podczas indywidualnego spotkania mógł porozmawiać z pracownikiem FAKRO. Studenci poznali również bliżej naszą firmę pod kątem potencjalnego miejsca pracy. Przybliżyliśmy im także założenia programu Ambasador marki FAKRO w kategorii Student – komentuje Beata Martuś-Kołbon, zastępca dyrektora ds. personalnych FAKRO.

Najwięcej pytań ze strony studentów zostało skierowanych do reprezentantów działów technicznych, m.in. badań i rozwoju, budowy maszyn i utrzymania ruchu, zarządzania produktami, technologii i organizacji produkcji czy certyfikacji i kontroli jakości.

Wybrani kandydaci już niebawem rozpoczną praktyki w firmie FAKRO.