Udostępnij

Ryszard Florek Laureatem Krakowskiego Dukata
2014-11-20

Ryszard Florek, Prezes i właściciel FAKRO, prywatnej firmy rodzinnej, która powstała w 1991r., a obecnie jest najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmą w branży okien dachowych na świecie został laureatem nagrody Krakowski Dukat w kategorii "Właściciel Firmy".

Ryszard Florek Laureatem Krakowskiego DukataKrakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku z inicjatywy gazety "Czas Krakowski”. Nagroda ta ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, inwencję, umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność. Wyróżnienie od 16 lat przyznaje Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.

 

Prezes FAKRO, Ryszard Florek bardzo mocno angażuje się także w działalność społeczną. W 2010 roku założył Fundację Pomyśl o Przyszłości, której celem jest działanie na rzecz rozwoju gospodarczego naszego kraju poprzez zmianę świadomości polskiego społeczeństwa i naukę życia w gospodarce wolnorynkowej.

 

Nagrodę Krakowski Dukat w kategorii Właściciel Dużej Firmy otrzymali także sądeccy przedsiębiorcy: Kazimierz Pazgan, właściciel Grupy Konspol oraz Jerzy i Janusz Studzińscy, właściciele Fabryki Okien DAKO. Wręczenie nagród miało miejsce 14 listopada podczas Święta Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.