Udostępnij

FAKRO na Międzynarodowym Kongresie IFD

Piękne miasto Edynburg było gospodarzem 67. Międzynarodowego Kongresu IFD, który odbył się 25 - 28.09.2019r. Wydarzenie to sprzyja spotkaniom pomiędzy firmami budowlanymi, a krajowymi związkami dekarzy. W tym roku udział wzięło ponad 200 uczestników, a wśród nich nie mogło zabraknąć światowego producenta okien dachowych firmy FAKRO, która jest od 14 lat partnerem Kongresu.

Podczas spotkania omówiono techniczne dyrektywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Dekarzy uwzględniające standardy montażu i wykorzystania danego produktu w budynku. Prelegenci poruszali ważne współcześnie tematy, takie jak np. zdrowie psychiczne w branży budowlanej, skutki zmian klimatu w branży czy nowy program certyfikowania dekarzy. Ten ostatni temat to praktyczne szkolenie, tak zwany paszport doskonalenia dekarza, w którym FAKRO będzie także uczestniczyć w następnym sezonie szkoleniowym.

Podczas jednego z paneli, manager FAKRO rynku BENELUX oraz przewodnicząca roboczej grupy marketingowej IFD z ramienia członka partnerskiego IFD Pani Sabina Sujew, omówiła szczegółowo działania marketingowe na przyszłość, których celem jest wzrost świadomości i rozpoznawalności IFD w branży oraz szersze zainteresowanie dekarzy działalnością związku.

Jednym z najważniejszych wydarzeń, było rozstrzygnięcie konkursu IFD AWARD 2019 - „Najpiękniejszy dach na świecie”. Nadesłane obiekty budowlane przedstawiały wybitne osiągnięcia dekarzy. Zgłoszono 86 obiektów z 11 krajów i 16 projektów zostało nominowanych do nagrody z Wielkiej Brytanii, Austrii, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Rosji, USA i Chin. W kategorii: skośny dach wygrał projekt z Chin, płaski dach z Austrii i Łotwy, metalowy z USA, a fasada z Łotwy.

W sobotę na Walnym Zgromadzeniu został wybrany nowy prezydent IFD - Graeme Millar NFRC, który pokieruje związkiem następne 3 lata.