Udostępnij

Janusz Komurkiewicz (FAKRO) Promotorem Polski

W miniony wtorek, 12 października 2021 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa Janusz Komurkiewicz, członek zarządu Grupy FAKRO oraz Prezes Związku Polskie Okna i Drzwi, przyjął nagrodę „Promotor Polski”. Oprócz przedstawiciela FAKRO statuetkami zostali uhonorowani: Anna Dymna, prof. Krzysztof Pyrć oraz Andrzej Bargiel.

Statuetki wręczyli Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa; Wiesław Jopek, Prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, członek Kapituły „Teraz Polska”; Krzysztof Przybył, Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Projekt „Promotor Polski” wystartował w roku 2017. Jest związany z Konkursem „Teraz Polska”, który od 30 lat jest organizowany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego. Celem konkursu jest wyróżnianie produktów i usług, charakteryzujących się wysokimi walorami jakościowymi. Fundacja promuje sukcesy przedsiębiorców, ale także działaczy kultury, nauki czy sportu. Tegoroczni Laureaci również stanowią zróżnicowane grono. Janusz Komurkiewicz reprezentuje obecną globalnie polską markę z branży budowlanej. Anna Dymna jest wybitną aktorką, oddaną działalności na rzecz równych szans osób z niepełnosprawnościami. Profesor Krzysztof Pyrć jest mikrobiologiem i wirusologiem, Kierownikiem Pracowni Wirusologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Andrzej Bargiel to narciarz wysokogórski i himalaista.

Wyróżnienie w konkursie, który promuje dobry wizerunek Polski jest dla mnie niezmiernie ważne. Zwłaszcza, że projekt zauważa to, co niezaprzeczalne – wszyscy mamy swój udział w budowaniu marki naszego kraju. Cieszy mnie obecność w gronie osób z tak różnorodnych dziedzin. Tym bardziej, że troska o siłę polskiej marki i naszej gospodarki jest moją zawodową codziennością.
Z radością promuję taki nurt patriotyzmu. Pokazujmy światu to, co w naszym kraju najlepsze” mówi Janusz Komurkiewicz.