Udostępnij

Honda na Mallorca, czyli dumny ojciec na drodze T21

Patryk Olejniczak – dumny ojciec kilkuletniej Patrycji z zespołem Downa wyrusza w samotną podróż motocyklową, którą nazwał Droga T21. Podróż tę dedykuje wszystkim rodzicom dzieci z zespołem Downa. Ma dla nich ważną wiadomość – zaspokajanie potrzeb dziecka nie musi oznaczać rezygnacji z pasji. Patryk ma jeszcze jeden cel, jakim jest zarażenie wszystkich chęcią pomagania.

Dlaczego trasa T21? Nazwa tej drogi pochodzi od trisomii 21 pary chromosomów (popularnie zwanej zespołem Downa) – wady genetycznej z którą można żyć szczęśliwie. Podróż motocyklem na Majorkę rozpocznie się 23 września, ale pomaganie trwa już teraz. Patryk Olejniczak zbiera wirtualne litry paliwa za realne złotówki w ramach akcji Litr Paliwa Zamiast Piwa. W stronie akcji (www.litrpaliwa.pl) założył wirtualny kanister #HondaNaMallorca, który można uzupełniać 5-złotowymi wpłatami. Celem akcji jest pomoc tym podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak, którzy nie mogą sami dotrzeć na codzienną rehabilitację. Szczytną inicjatywę poparła także firma FAKRO, której partnerem, byłym pracownikiem i przyjacielem jest organizator wyprawy.

Każdy kto popiera przesłanie Patryka może pomóc przelewając kilka litrów do jego kanistra (http://www.litrpaliwa.pl/can,720). Każdy litr to 5 zł. Każde 4 litry to transport jednej osoby niepełnosprawnej na jeden dzień zajęć. Im więcej litrów zbierzemy, tym większej liczbie osób uda się pomóc!