Udostępnij

GRUPA FAKRO Firmą Rodzinną Roku 2016

Grupa FAKRO otrzymała wyróżnienie w Kategorii Duże Przedsiębiorstwo w konkursie „Firma Rodzinna Roku 2016 – kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej”. Nagroda została przyznana za znakomite wyczucie i balans pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością oraz docenienie realizacji strategii biznesowej w oparciu o wartości Rodziny Założycielskiej.

Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 kwietnia br. w Poznaniu podczas III Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych. Wydarzenie było okazją do spotkania się przedstawicieli firm rodzinnych i wymiany doświadczeń z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem rodzinnym. Wiedza prezentowana podczas kongresu nawiązywała do najlepszych, światowych praktyk biznesowych. Podczas dwudniowego wydarzenia goście i uczestnicy zostali zapoznani ze strategią rozwoju rodzinnych przedsiębiorstw oraz wartościami i innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w poszczególnych firmach.

Zdobyte wyróżnienie jest dla nas dużym zaszczytem, ponieważ zwraca uwagę nie tylko na innowacyjny aspekt produktów marki FAKRO, ale także na wartości jakimi kierujemy się w naszej firmie. W codziennej pracy naszego zespołu stawiamy na rozwój, innowacyjność, odpowiedzialność i entuzjazm. Społeczna odpowiedzialność biznesu FAKRO przejawia się w wielu obszarach, jednym z kluczowych jest powołana założona przez Prezesa Ryszarda Florka Fundacja Pomyśl o Przyszłości, której celem jest budowanie kapitału społecznego oraz edukacja ekonomiczna polskiego społeczeństwa – komentuje, odbierający nagrodę, Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych.

Organizatorem konkursu był Instytut Biznesu Rodzinnego. Kongres zgromadził liczną grupę, ok. 300 właścicieli firm rodzinnych, managerów pracujących w przedsiębiorstwa rodzinnych, pracowników naukowych oraz dziennikarzy.

Fot. Wojciech Jączyński - Emblemat Studio Fotografii