Udostępnij

Fundacja Pomyśl o Przyszłości podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie

Fundacja Pomyśl o Przyszłości podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie

 

Ryszard Florek, założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości wraz z Bożeną Damasiewicz i Jakubem Zapałą – prezesami Fundacji Pomyśl o Przyszłości, reprezentowali organizację podczas Forum Gospodarczego w Tarnowie.

Forum Gospodarcze było okazją do debaty o kluczowych problemach europejskiej gospodarki, która dopiero co narażona na negatywne skutki pandemicznych obostrzeń, dziś musi stawić czoła potężnym wyzwaniom związanym z wojną w Ukrainie.

O współczesnych wyzwaniach rozmawiało będzie ponad 400 gości Forum, a wśród nich przedstawiciele sektora prywatnego, parlamentarzyści, eksperci i ekonomiści z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Ryszard Florek uczestniczył w sesji plenarnej pod nazwą: „Przyszłość jest teraz. Gospodarka bez wróżenia z fusów”.

Prezes Grupy FAKRO mówił o czasach pełnych wyzwań. Zwrócił uwagę, że szansą w trudnych czasach jest zadbanie o konkurencyjność polskich przedsiębiorców na rynkach międzynarodowych – Próbujemy sobie radzić, ale w naszej branży ważne jest także to, czy system ochrony konkurencji, który jest dobry w Unii Europejskiej będzie funkcjonował w Polsce.  Bo na razie nie funkcjonuje. Polska tylko w branży okien dachowych traci przez to miliard złotych rocznie – mówił sądecki przedsiębiorca.

Bożena Damasiewicz, Prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości moderowała panel dyskusyjny „Firma rodzinna – przewaga konkurencyjna czy hamulec rozwoju”. W rozmowie udział wzięli: Andrzej Grygiel, Prezes GRAND, Rafał Kunaszyk, Prezes Eurokreator, Stanisław Tracz, Właściciel Zakładu Przetwórstwa Owoców i Warzyw, Jan Duda, Poseł na Sejm RP, Marek Rzepka, Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowie.

Wydarzenie odbyło się w dniach 28 i 29 listopada Tarnowie.