Udostępnij

Folie dachowe FAKRO chronią malezyjskich lekarzy

Pandemia koronawirusa opanowała cały świat, uderzając przede wszystkim w szpitale, które walczą nie tylko o zdrowie i życie pacjentów, ale zmagają się także z brakiem podstawowych środków bezpieczeństwa.

Malezyjski dystrybutor FAKRO, firma Bronte Attic wpadła na pomysł wykorzystania folii dachowych FAKRO jako materiału do przygotowania odzieży ochronnej dla służby zdrowia.

W spontaniczną akcję szycia odzieży ochronnej dla lekarzy oprócz wolontariuszy zaangażowali się też m.in. projektanci mody, skutecznie promując te działania w mediach społecznościowych.

W sytuacjach kryzysowych wzajemna pomoc jest nieoceniona. Cieszymy się, że nasze folie chronią nie tylko nasze domy, ale jak pokazuje przykład Malezji, mogą ochronić ludzkie życie. – wyjaśnia Tomasz Januszewski, pracownik eksportu, odpowiadający w FAKRO za rynek malezyjski.

Firma FAKRO od początku epidemii angażuje się w akcję pomocy. Jeszcze w marcu przekazała szpitalowi w Nowym Sączu 800 sztuk własnej produkcji maseczek ochronnych, wspierając tym samym Służbę Zdrowia w walce z wirusem. Maseczki otrzymali także pracownicy FAKRO i partnerzy biznesowi. Docelowo moce produkcyjne mają być zwiększone, aby wspomóc jak największą liczbę potrzebujących.

#FAKROpomaga, #zostańwdomu, #wspieramypolskiemarki, #razemmożemywięcej