Udostępnij

Firma FAKRO pomogła polskim rodzinom na Litwie

Pracownicy firmy FAKRO zaangażowali się w akcję „Świąteczna paczka dla Polaków w Solecznikach na Litwie”. Natomiast firma umożliwiła transport darów zebranych przez Sądeczan na Litwę.

Akcja odbiła się w Nowym Sączu szerokim echem. Wiele firm i organizacji włączyło się w nią, organizując zbiórki darów. Koordynatorem działania był Piotr Majocha, pracownik firmy FAKRO, który nie tylko zachęcił do pomocy swoich kolegów z pracy, ale także pojechał na Litwę i pomagał potrzebującym.

Zebraliśmy  łącznie – z Sądecczyzny, Podhala i Podkarpacia aż 7, 5 tony towaru. Nie zabrakło odzieży, produktów spożywczych z długim terminem ważności i artykułów szkolnych – komentuje Piotr Majocha.

Akcja jest jedną z wielu organizowanych przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego. Stowarzyszenie pomaga potrzebującym rodzinom z Polski mieszkającym na Litwie. Organizują zbiórki darów, wycieczki dla dzieci i młodzieży, pomagają chorym, samotnym i starszym.

Firma FAKRO wpiera wiele organizacji, świadczy także pomoc przekazując potrzebującym okna dachowe. Na uwagę zasługuje akcja społeczna pracowników firmy FAKRO „Kilometry nadziei z FAKRO”. 474 osoby dołączyły do rywalizacji na ENDOMONDO – jeżdżąc na rowerze, biegając i chodząc po górach pokonali aż 500 000 km. W efekcie firma przekazała 16 000 zł na leczenie i rehabilitację dzieci pracowników FAKRO.