Udostępnij

FAKRO z Izbą Architektów dba o ład przestrzenny

24 czerwca 2016 roku odbyła się uroczysta Gala, podsumowująca III edycję programu „Kształtowanie przestrzeni”, podczas której ogłoszono wyniki konkursu i nagrodzono najzdolniejszą młodzież. FAKRO – marka rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, od 4 lat jest Partnerem tej wyjątkowej akcji edukacji architektonicznej.

„Kształtowanie przestrzeni”, to program edukacyjny organizowany przez Izbę Architektów. Skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli przy wsparciu architekta. Nauczyciel ma do dyspozycji specjalny podręcznik, według którego realizuje program. Celem programu jest umożliwienie zrozumienia młodym ludziom zagadnień przestrzennych i wyczulenie na wszechobecnie panujący chaos.

Jeżeli młodzi ludzie już teraz zaznajomią się z zagadnieniami przestrzennymi oraz będą świadomi wpływu otoczenia na nasze życie i samopoczucie, w przyszłości większą uwagę będą przykładać do środowiska w którym żyjemy – komentuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, specjalista ds. Współpracy z Architektami.

FAKRO współpracuje z architektami. Ich wiedza i doświadczenie jest dla firmy źródłem inspiracji. Podczas czerwcowego spotkania przedstawiciele FAKRO uczestniczyli także w Krajowym Zjeździe Izby Architektów, podczas którego zaprezentowano nowości produktowe oraz nagrodzone prestiżową nagrodą Red Dot Design za okno do dachów płaskich DEF U6