Udostępnij

Pracownicy FAKRO i ich rodziny pobiegli w „Run for a smile”

Podobnie jak w minionym roku pracownicy FAKRO wraz z rodzinami aktywnie zaangażowali się w Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile.

Podczas tegorocznej edycji biegu zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 3,5 letniego Dawidka Cebuli z Maszkowic, który zmaga się ze skutkami przepukliny oponowo-rdzeniowej kręgosłupa. Dzięki hojności uczestników zebrano aż 25 450 zł.

 

Pracownicy FAKRO i ich rodziny pobiegli w „Run for a smile”

W biegu wzięło udział aż 615 osób. Liczną grupę stanowili pracownicy FAKRO wraz z rodzinami.

Pobiegło 14 pracowników oraz 42 dzieci. To bardzo pozytywna inicjatywa. Biegamy, spędzamy czas razem, a jednocześnie pomagamy potrzebującym. W takich działaniach pracownicy FAKRO spisują się na medal – komentuje Renata Damasiewicz, koordynatorka akcji.

„Run for a smile”, to było pierwsze wyzwanie dla pracowników w ramach innej aktywności – „Kilometry nadziei z FAKRO”.

 

 

„Kilometry nadziei z FAKRO” to rywalizacja na Endomondo, której celem jest zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci naszych kolegów z pracy. Po kilku dniach mamy już ponad 4 000 km. Wola walki i chęć niesienia pomocy są ogromne – wyjaśnia Anna Korczyk, koordynatorka inicjatywy.

Organizatorem biegu „Run for a smile” była społeczność akademicką Wyższej Szkoły Biznesu – NLU z Nowego Sącza. Bieg odbył się 1 czerwca br. na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu.

Pracownicy FAKRO i ich rodziny pobiegli w „Run for a smile”