Udostępnij

FAKRO wspiera krakowskich deweloperów

11 września 2020 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Nagród, podczas której wręczono tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku i Nagrodę Złotego Sokoła w ramach Konkursu organizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań. Firma FAKRO była jednym ze sponsorów tego wydarzenia.

Środowisko deweloperów jest dla nas szczególnie ważne. Udział w  konkursie SBDiM jest formą docenienia ich pracy oraz zaufania, jakim obdarzają firmę FAKRO, wybierając do swoich inwestycji produkty z naszej oferty – mówi Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, Starszy Specjalista ds. Współpracy z Architektami w firmie FAKRO.

Tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku 2020 i Statuetkę Złotego Sokoła otrzymały firmy: ARKADA INWESTYCJE, spółka BRYKSY oraz DOM-BUD M. Szaflarski. Nagroda Specjalna Złotego Sokoła trafiła do firmy INTER-BUD DEVELOPER. W tym roku po raz pierwszy Stowarzyszenie zorganizowało konkurs na najlepszego studenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej – został nim Tomasz Obara.

SBDiM podczas gali wręczyło również Nagrodę im. Jacka Michalskiego przyznawaną pojedynczym osobom lub zespołom za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwami, wdrażanie innowacji lub specjalny wkład w kształtowanie przestrzeni miejskiej. Tegoroczną laureatką została Olga Malinkiewicz – współzałożycielka i CTO Saule Technologies – za prace nad wprowadzeniem na rynek perowskitowych ogniw fotowoltaicznych.

W 2012 roku Nagrodę im. Jacka Michalskiego otrzymał Ryszard Florek, twórca firmy FAKRO.