Udostępnij

FAKRO wsparło największy festiwal dziecięcych zespołów regionalnych w Polsce

Firma FAKRO – czołowy producent okien dachowych w Polsce – po raz kolejny wsparła Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

Wydarzenie – które odbyło się w dniach od 23 do 30 lipca br. w Nowym Sączu – jest największą tego typu imprezą w Polsce. W tegorocznej, 25. edycji wzięło udział 13 zespołów z ponad 60 krajów z całego świata, łącznie prawie 500 dzieci.

Każdego dnia podczas trwania festiwalu, na kilu scenach zaprezentowały się ludowe zespoły dziecięce z różnych regionów naszego kraju, a także odległej Indonezji, Meksyku, Indii, Rosji, Czech, Turcji czy Macedonii. Młodzi wykonawcy zaprezentowali nie tylko tańce narodowe, ale również swoją kulturę i obyczaje. Festiwal zakończył się uroczystym koncertem finałowym z udziałem wszystkich uczestników.

ŚWIĘTO DZIECI GÓR, gromadzi zawsze rzesze turystów i mieszkańców Nowego Sącza, miasta z którego wywodzi się firma FAKRO. To wyjątkowe wydarzenie z pięknym przesłaniem – „Dziecięca przyjaźń buduje pokój świata dorosłych” – komentuje Renata Damasiewicz, specjalista ds. reklamy medialnej FAKRO.