Udostępnij

FAKRO w rankingu POLSCY AMBASADORZY

W najnowszym numerze Tygodnika Wprost z dnia 29.05 br. ukazał się przygotowany przez redakcję ranking Polscy Ambasadorzy. Firma FAKRO, wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych, wysoko uplasowała się na liście polskich firm, których produkty pokochała reszta świata.

W zestawieniu ujęto sto firm, największych polskich eksporterów, które w ubiegłym roku sprzedały za granicą towary warte prawie 100 mld zł. Cieszymy się, że powstał ranking, który przypomina o niezwykle ważnej funkcji, jaką polskie, rodzime firmy pełnią w rozwoju krajowej gospodarki. Tylko rodzime firmy są w stanie dźwignąć naszą gospodarkę do poziomu zamożnych krajów Europy Zachodniej – wyjaśnia Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO i prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Firma FAKRO jest drugim na świecie producentem okien dachowych z 15-procentowym udziałem w sprzedaży globalnej. W ubiegłym roku firma FAKRO obchodziła jubileusz 25-lecia. Innowacyjność i rozwój od początku wyznaczają ścieżkę FAKRO. Firma dysponuje nowoczesnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym, w którym pracuje ponad 100 inżynierów, autorów ponad 160 zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych. Dzisiaj, do bogatej oferty okien dachowych, schodów strychowych i akcesoriów dołączyły drewniano-aluminowe okna pionowe marki Innoview.