Udostępnij

FAKRO w prestiżowym gronie BohaterONów

 

FAKRO w prestiżowym gronie BohaterONów

 

Firma FAKRO znalazła się w prestiżowym gronie nominowanych do nagrody BohaterONy w kategorii firma.

Firma FAKRO we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości, zorganizowała 11 konwojów z pomocą humanitarną dla Ukrainy. Pierwszy konwój ruszył zaraz na początku wojny. Centrum logistyczne we Lwowie zostało przysposobione jako magazyn i miejsce przeładunku darów. Do mieszkańców Ukrainy trafiły środki spożywcze i higieniczne. Dzięki kooperacji z partnerami z Wielkiej Brytanii dostarczono sprzęt medyczny.

Firma FAKRO od lat ma swoje zakłady produkcyjne w Ukrainie, naturalnym krokiem było dla nas zadbanie o naszych ukraińskich pracowników. Razem z Fundacją Pomyśl o Przyszłości działaliśmy dwutorowo. Z jednej strony pomagaliśmy tam – w Ukrainie, ale też tu – w Polsce – komentuje odbierający wyróżnienie, Paweł Dziekoński, wiceprezes FAKRO. 

Firma FAKRO  przyjęła w Polsce rodziny ukraińskich pracowników i dystrybutorów. Uruchomiono również  aktywizujące warsztaty zawodowe. Zorganizowano wycieczki krajoznawcze, będące okazją do poznanie polskiej kultury oraz zbudowania polsko-ukraińskich relacji.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

 

FAKRO w prestiżowym gronie BohaterONów