Udostępnij

FAKRO w dobie epidemii – jak firma chroni swoich pracowników i partnerów?

Wszyscy staliśmy się częścią nowego świata. Sytuacja jest trudna, jednak firmy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i partnerom. To też jest walka o naszą wspólną przyszłość. Firma FAKRO, światowy wicelider w produkcji okien dachowych i schodów strychowych, każdego dnia podejmuje działania zwiększające poczucie bezpieczeństwa pracowników i partnerów.

Maseczki ochronne dla pracowników, partnerów i lokalnych szpitali

W trosce o bezpieczeństwo pracowników i odwiedzających firmę gości zastosowano środki ochrony i wdrożono stosowne procedury. Przykładowe obostrzenia to zawieszenie do odwołania wyjazdów służbowych i wizytacji gości. Pracownicy powracający z delegacji, w tym kierowcy, mają zakaz przemieszczania się po terenie zakładu. Spotkania zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne są zastępowane telekonferencjami. Prowadzone są mailowe i telefoniczne konsultacje. Dbając o zdrowie pracowników firma rozpoczęła produkcję maseczek dla swoich pracowników i partnerów biznesowych. Pomysłodawcą był sam Prezes firmy – Ryszard Florek. Prototypy opracował we współpracy z firmą Woolmed, należącą do Grupy FAKRO. Jesteśmy w stanie zapewnić maseczki ochronne nie tylko dla partnerów, ale przede wszystkim dla naszych pracowników – wyjaśnia Florek. Obecnie produkcja maseczek nabiera coraz większego tempa. W produkcję maseczek włączyły się także krawcowe firmy FAKRO, które na co dzień pracują na wydziale dodatków szyjąc markizy. Pracownicy dbając o zdrowie swoje i swoich kolegów noszą maseczki podczas wykonywanej pracy. Takie działanie pozwoli zapewnić bezpieczeństwo na terenie naszych zakładów – dodaje Ryszard Florek. Firma FAKRO dopracowała produkcję maseczek oraz wdrożyła certyfikowane materiały, które w 95 proc. nie przepuszczają wirusów i bakterii. Uruchomiła również szybką i nowoczesną linię produkcyjną. FAKRO od zawsze stawia na innowacyjność, a jej efekty widać także w obecnej, niezwykle trudnej sytuacji.

Maseczki wysyłane są także do lokalnych szpitali, a następnie do partnerów biznesowych. Na wsparcie może liczyć także Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączy, do którego oprócz maseczek zostanie zakupiony respirator. To nasza „cegiełka”. W ten sposób wspomożemy intensywną i pełną poświęcenia pracę lekarzy i pielęgniarek w szpitalu – dodaje Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu FAKRO.

Praca zdalna i pakiet bezpieczeństwa dla pracujących w firmie

FAKRO jako firma produkcyjna nie może pozwolić sobie na pracę zdalną całego zespołu. Doceniając pracę osób, które nie mogą pozwolić sobie na komfort pozostania w domach zapewnia dostęp do środków dezynfekcyjnych, ogranicza wewnętrzne przemieszczanie się oraz dba o zachowanie bezpiecznych odległości między pracownikami. Firma pracownikom administracyjnym umożliwia pracę zdalną. Mamy świadomość, że wszyscy wolelibyśmy zostać w domu. Tym bardziej doceniamy tych, którzy w trosce o zachowanie ciągłości działania firmy oraz minimalizowanie negatywnych konsekwencji gospodarczych, wykazują swoje szczególne zaangażowanie i poświęcenie. Jako firma popieramy akcję ,,Zostań w domu”, jednak zdajemy sobie sprawę, że dzisiaj nie wszyscy możemy sobie na ten komfort pozwolić – dodaje Bożena Damasiewicz, dyrektor Biura Zarządu FAKRO.

Pomoc w odbyciu kwarantanny

Firma FAKRO prowadzi szeroką kampanię informacyjną, której celem jest zapewnienie pracownikom dostępu do wiedzy oraz wsparcie w trudnym czasie. Na szczególną formę wsparcia mogą liczyć kierowcy wracający z zagranicznych podróży służbowych.

Mają pełne zabezpieczenie ochronne, większe wynagrodzenie, zapewnioną prywatną, firmową kwarantannę po powrocie. Jeżeli kierowca po skończonym kursie za granicę nie chce od razu wracać do domu, to mamy dla niego miejsce w pensjonacie, gdzie może odbyć kwarantannę lub w którym może do następnego wyjazdu przebywać – wyjaśnia Ryszard Florek.