Udostępnij

FAKRO uczestnikiem spotkania w MEN

Firma FAKRO od lat angażuje się w rozwój kształcenia zawodowego. 5 lipca br. Paweł Kołbon – kierownik działu szkoleń produktowych, wziął udział w spotkaniu – zrealizowanym w Ministerstwie Edukacji Narodowej – dotyczącym dualnego systemu szkolnictwa zawodowego w Szwajcarii.

Uczestnicy spotkania rozmawiali między innymi o możliwościach i korzyściach wynikających ze współpracy pracodawców ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe. Dyskusję poprzedziła prezentacja szwajcarskiego systemu kształcenia zawodowego, który został pokazany jako przykład „dobrej praktyki”. Jego specyfika polega na współpracy między rządem, a branżowymi stowarzyszeniami pracodawców.

Praktyczna nauka zawodu jest bardzo ważna. Patronowane przez FAKRO klasy dekarskie umożliwiają praktyczne doskonalenie fachu, co w tej profesji jest niezbędne – komentuje, uczestniczący w spotkaniu, Paweł Kołbon.

W gonie dyskutantów obok Minister Anny Zalewskiej znaleźli się: Marzena Machałek, Sekretarz Stanu w MEN, dr hab. Sebastian Skuza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Andrej Motyl – Ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Polsce.