Udostępnij

FAKRO uczestnikiem programu DOM BEZPIECZNY

Firma FAKRO, jeden ze światowych liderów w branży okien dachowych i schodów strychowych jest uczestnikiem programu „DOM BEZPIECZNY”. Głównym celem programu jest promocja wiedzy i rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo budynków i ludzi.

W ramach inicjatywy powołano koalicję, którą założyły: Zrzeszenie Dystrybutorów i Montażystów Stolarki, Centrum Analiz Branżowych oraz wydawca „Forum Branżowego”. Wsparły ją liczne organizacje branżowe, w tym producenci i dostawcy urządzeń zwiększających bezpieczeństwo naszych domów. W ich gronie nie zabrakło także FAKRO.

Idea programu, czyli popularyzacja wśród sprzedawców i inwestorów rozwiązań o podwyższonych standardach bezpieczeństwa jest zbieżna z cechami wyróżniającymi produkty marki FAKRO – komentuje Sławomir Gawlik, Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO.

W ofercie FAKRO znajdują się oryginalne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo produktów. Przykładem może być nowatorski system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, który podwyższa odporność okna na włamanie, czy okno Secure, które oprócz rozwiązania typu topSafe posiada nowy system zabezpieczający przed wymontowaniem pakietu szybowego, wewnętrzną szybę antywłamaniową klasy P2A oraz klamkę z blokadą. Takie okno nie wymaga już dodatkowych zabezpieczeń jak np. dodatkowe zamki, które utrudniają użytkowanie okna.

Program „DOM BEZPIECZNY” jest realizowany w trzech etapach od stycznia 2017 do września 2019 roku. W pierwszym etapie zostaną utworzone podstawy programu wraz z określaniem standardów systemu certyfikacji produktów, usług, punktów sprzedaży i montażystów. Zostanie również wydane „Vademecum bezpieczeństwa”. W kolejnym etapie zostanie zbudowana sieć Salonów Bezpiecznych, a także zostanie utworzona Internetowa Encyklopedia Bezpieczeństwa oraz Krajowy Punkt Konsultacyjny ds. Bezpieczeństwa. W końcowym etapie nastąpi zakończenie procesu certyfikacji Salonów Bezpiecznych. W tej części programu do programu zostaną włączone wyższe szkoły techniczne w zakresie szkolenia studentów i kadry naukowej.

Program „DOM BEZPIECZNY” jest szeroko promowany w mediach, a jego ambasadorami zostali m.in.: aktorki Jolanta Żółkowska, Lidia Stanisławska, Joanna Bartel i Emilia Krakowska, znany z programu „Europa da się lubić” Kevin Aiston oraz projektantka mody, Dorota Goldpoint.